Co mam robić?

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Edyta1412
czw 24. 05. 2018, 14:27
Awatar użytkownika
Co mam robić?
Mój syn ma obecnie 4 miesiące. Obecnie spozywa mleko modyfikowane nutramigen 1. Od dłuższego czasu na jego ciele utrzymują się brązowe plamki. Dziś na wizycie szczepieniej spytałam lekarza o nie i stwierdził alergie na pokarm. Jestem zdziwiona że syn ma alergie ponieważ myślałam ze to mleko jest właśnie na alergie. Dodam że ojciec dziecka jest chory na fenyloketonurie a syn urodził się o 5 tyg za wcześnie. Czy te wypryski skórne mogą być objawem poznym fenyloketonurii ? Proszę o odpowiedź bardzo się martwię
Położna Aldona Korab
pn 28. 05. 2018, 22:04
Awatar użytkownika
Co mam robić?
Witam,

Wszystkie noworodki po urodzeniu mają wykonywane badania przesiewowe w kierunku chorób genetycznych, też fenyloketonurii, dzięki którym można na wczesnym etapie wykryć choroby genetyczne.

Jeśli testy przesiewowe wykonywane w szpitalu po urodzeniu nie potwierdziły fenyloketonurii u dziecka to powinna Pani być spokojna, ale można wykonać dla upewnienia się i jednoznacznego wyeliminowania tej choroby test NOVA. Jest to nowy test przesiewowy, obejmujący znacznie więcej chorób genetycznych niż zwykły test przesiewowy i nie jest wykonywany we wszystkich szpitalach.



Trudno jednoznacznie ocenić jaka jest przyczyna zmian na ciele u Pani synka. Proponowałabym udać się z maluszkiem do specjalisty dermatologa lub alergologa. Pozdrawiam