Ciemieniucha-pomocy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Edyta1412
czw 29. 03. 2018, 13:10
Awatar użytkownika
Ciemieniucha-pomocy
Mój 2 miesięczny synek ma strasznego ciemieniucha- wręcz okropnego. Znajduje się on na głowie uchu i brwii. Dodam, że mały ma moją grupę krwii, poci się intensywnie przy karmieniu i ma długie i gęste włosy przez co nie mogę usunąć strupów. Masuje oliwką, oliatum zakladam czapkę i znoów powraca. Co robić?
Położna Aldona Korab
pt 30. 03. 2018, 01:00
Awatar użytkownika
Ciemieniucha-pomocy
Witam,

Gdy ciemieniucha jest bardzo nasilona i mimo stosowania przez Panią odpowiedniej pielęgnacji ponownie powraca to może należy zastosować inne dostępne preparaty na ciemieniuchę. Można spróbować preparaty zawierające wyciąg z liści brzozy, kwiatu lipy, avocado, kwas mlekowy - krem zmiękczający ciemieniuchę i szampon dla niemowląt. Są to hipoalergiczne kosmetyki bezpieczne dla niemowląt od pierwszych dni życia. Należy delikatnie wmasować niewielką ilość kremu zmiękczającego w miejsca gdzie występuje ciemieniucha, pozostawić tak na noc, a rano zmyć szamponem. Po czym dokładnie wyczesać miękką szczoteczką. Czynności te powtarzamy systematycznie przez kilka dni, jeśli zachodzi potrzeba nawet do dwóch tygodni. Cierpliwość i systematyczność jest bardzo ważna. Jednakże mimo tych wszystkich zabiegów ciemieniucha może powracać, wtedy leczenie zaczynamy od nowa. Można też zasięgnąć porady specjalisty np. dermatologa. Główkę dziecka należy myć codziennie. Bardzo dobrą domową metodą na uciążliwą ciemieniuchę jest wykonana papka z płatków owsianych lub otrąb pszennych i nałożona na główkę maluszka przed kąpielą. Należy również pilnować, aby główka dziecka podczas karmienia lub podczas snu nie pociła się. W domu w ciągu dnia nie zakładamy czapeczki na główkę, podczas karmienia nie okrywamy dziecka kocykiem. Pozdrawiam