Bujanie kołysania sie dziecka 4 miesięcznego

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Tuptus2011
wt 13. 03. 2018, 09:25
Awatar użytkownika
Bujanie kołysania sie dziecka 4 miesięcznego
Witam mam taki problem od ok tygodnia nasz synuś 4 miesięczny podczas spania zaczyna się bujać z lewej strony na placki lub jak kładziemy go z prawej to z prawej tez na placki i sie buja husta nie wiem jak to nazwać klade go na boczek on odwraca się na placki po czym probuje wrocic znow na boczek i zaczyna się huśtawka ktora jego i nas wybudza w nocy. Czy to jest cos poważnego zaczyna się rozwijać jakas choroba czy w miarę normalne zjawisko które ustąpi
Położna Aldona Korab
wt 13. 03. 2018, 20:38
Awatar użytkownika
Bujanie kołysania sie dziecka 4 miesięcznego
Witam,

Niespokojne ruchy podczas snu być może są związane z rozwojem ruchowym maluszka. Czteromiesięczne dziecko zaczyna już powoli próbować przewracać się z boku na plecki i z pleców na bok. Jeszcze nieumiejętnie próbuje przerolować się całym ciałem na bok i z powrotem i wtedy może robić taką „ kołyskę” czy „ huśtawkę” jak to Pani opisuje. Niemowlęta miewają też różne sny i one też mogą być przyczyną niespokojnego snu. Przed snem zawsze należy przewietrzyć pokój, w którym śpi maluszek, to też gwarantuje spokojny sen. Proszę obserwować maluszka, jeśli to nie minie to należy zasięgnąć porady pediatry. Pozdrawiam