Brak kupki.. Pomocy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

ndz 26. 08. 2018, 23:28
Awatar użytkownika
Brak kupki.. Pomocy
Witam, mam problem z moim 3 miesięcznym synkiem, już 5 dzień z rzędu nie potrafi zrobić kupki, czytałam, że to niby normalne, ale martwi mnie to, że strasznie się napina i pręży, płacze, bardzo ulewa, ma tkliwy i twardawy brzuszek, przy każdej próbie masażu płacze i strasznie się pręży. Gazy odchodzą co jakiś czas, podaję małemu herbatkę z kopru włoskiego z anyżkiem (nie lubi pić z butelki, większość wypluwa), karmię go tylko piersią, staram się utrzymywać jakąś dietę czyli nie jem nic co by mogło go wzdymać, nic smażonego, żadnych czekolad, jagód itp. Próbowałam pomóc mu termometrem (wiem, że nie jest to zbyt dobre rozwiązanie), ale to nic nie daje, nie wiem co mam robić, mój pediatra pociskałby mu tylko antybiotyki.. (Problem pojawił się zaraz po pierwszej szczepionce, na którą poszliśmy po wyjściu ze szpitala).
Położna Aldona Korab
pn 27. 08. 2018, 22:40
Awatar użytkownika
Brak kupki.. Pomocy
Witam,

Objawy, które występują u Pani Synka świadczą o zaparciach. Dolegliwości te są związane z niedojrzałością układu trawiennego niemowlęcia. Wraz ze wzrostem dziecka same miną. Jednak aby ulżyć Synkowi w dolegliwościach proponuję podawać probiotyki w kropelkach najlepiej przed karmieniem. Okład na brzuszek z ciepłej pieluszki i ciepła kąpiel rozluźnia mięśnie i pobudza perystaltykę jelit. Zaleca się też jak najczęstsze układanie na brzuszku. Karmiąc niemowlę piersią nie zaleca się przepajania, ale w takich wyjątkowych sytuacjach można podawać dziecku przegotowaną wodę ( jeśli nie chce pić z butelki to proszę podawać łyżeczką). Ważna też jest odpowiednia pozycja podczas karmienia – tułów i główka wyżej niż reszta ciała. Po karmieniu należy Synka lekko unieść ku górze, aby się odbiło, co uwolni część połkniętego powietrza podczas ssania piersi. Pomagają też preparaty przeciw/kolkowe ( na zaparcia i wzdęcia brzuszka) oraz na nietolerancję laktozy, które są dostępne w aptekach bez recepty. Pani karmiąc piersią powinna unikać produktów, które sprzyjają zaparciom tzn. białe pieczywo, marchew, ryż, banany, słodycze. Przyjmować proszę zwiększoną ilość płynów – woda niegazowana, jeść dużo warzyw, owoce – gruszki, śliwki. Jeśli te objawy będą się utrzymywać nadal to proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą. Pozdrawiam
Docia_chan
wt 28. 08. 2018, 09:11
Awatar użytkownika
Brak kupki.. Pomocy
Też się bałam jak mi maluchy no z tego no z owego przestawały robić kupki. Przerwy potrafiły być po 8 dni! Gdzie wcześniej regularnie codziennie nawet kilka razy i nagle bach! Nie ma co się martwić - jak już zrobi to odda z nawiązką ;)

Ja piłam tylko wodę gazowaną, smażone rzeczy, nie raz fast foody i było ok. Jedyne co, to nie zwracałam uwagi że cebulę jadłam (gdzieś w dniach przemycona)... To był dramat. Wzdęcia, bolesne pierdy i płacz. Jak odkryłam winowajcę było dużo lepiej.

A co do podawania herbatek i innych takich to byle byś nie stresowała maluszka bo efekt będzie odwrotny.

Z probiotyków mieliśmy kilka. W szpitalu polecili dawać dicoflor ale jest drogi. Potem farmaceuta poszukał i dał nam diflos - ten sam szczep i liczba bakterii, a na koniec udało się nam dostać 4 lacti baby - znowu to samo tylko jeszcze tańsze ;)
Położna Aldona Korab
śr 29. 08. 2018, 22:12
Awatar użytkownika
Brak kupki.. Pomocy
Witam,

Wszystko się zgadza, należy jednak pamiętać, że

każde niemowlę jest inne i może inaczej reagować na dany produkt, czy to jest posiłek zjedzony przez mamę karmiącą czy preparat podawany dziecku na dolegliwości bólowe brzuszka. Dlatego zawsze należy każde dziecko traktować indywidualnie i metodami „prób i błędów” znaleźć najlepszą metodę łagodzącą wszelkie dolegliwości jakie występują u niemowlęcia. Serdecznie pozdrawiam.
wt 11. 09. 2018, 18:36
Awatar użytkownika
Brak kupki.. Pomocy
Moja żona od maleńkości miała zaparcia nawet w wieku noworodkowym, nasza córeczka odziedziczyła tą przypadłość. Widzę czasem jak ma twardy brzuszek i nic nie da się z tym zrobić.
Położna Aldona Korab
czw 13. 09. 2018, 20:25
Awatar użytkownika
Brak kupki.. Pomocy
Witam,

W przypadku zaparć i wzdęć u dziecka proszę próbować ulżyć stosując wszelkie domowe sposoby – ćwiczenia, masaże brzuszka, układanie na brzuszku, dieta eliminująca produkty wzdymające i sprzyjające zaparciom, zwiększona wówczas podaż płynów, podawanie probiotyków i preparatów zawierających simetikon. Pozdrawiam