Trądzik niemowlęcy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruch dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.

Korka56
śr 15. 01. 2020, 10:22
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlęcy
Witam,

mój 1 miesięczny synek od początku 4 tygodnia ma trądzik niemowlęcy jest karmiony w sposób mieszany (mm, pierś). Jak długo trwa trądzik i jak prawidłowo pielęgnować buzię? Przy pierwszym dziecku zmiany rozpoczynające się na buzi, później rączki i nóżki zgięcia okazały się alergią. Jak nie pomylić tych zmian?

Pozdrawiam

Iza
Położna Aldona Korab
pn 20. 01. 2020, 21:02
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlęcy
Witam,

Trądzik niemowlęcy najczęściej pojawia się na buzi niemowlęcia, zazwyczaj są to łagodne zmiany, które nie wymagają leczenia specjalistycznego. Buzię powinno się przemywać czystą przegotowaną wodą lub z dodatkiem emolientu, który zapobiega zbytniemu wysuszaniu skóry. Sprawdzonym sposobem jest również przemywanie zmian trądzikowych przegotowaną wodą z dodatkiem krochmalu. Zmiany trądzikowe zwykle ustępują po kilku tygodniach. Jeśli zmiany trądzikowe przybierają ostrą postać, pojawiają się ropne grudki, to jest wskazaniem do wizyty u dermatologa. Gdy zmiany trądzikowe zamiast zmniejszać się i powoli ustępować rozwijają się i pojawiają się pod pachami, na szyi, w pachwinach to jest wskazaniem do wizyty u lekarza, celem zbadania pod kątem alergii. Pozdrawiam