Pocenie główki

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruch dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.

AgaSz85
czw 28. 11. 2019, 09:14
Awatar użytkownika
Pocenie główki
U mojego 6miesiecznego synka poci się główka podczas jedzenia. Temperatura w domu jest w granicach 24-25stopni. Przyjmuje on również wit d3 w ilościach 800j.m że względu na stwierdzone nie wykształcenie się jaderek kostnienia w panewce. Czy to normalne z tym poceniem?
Położna Aldona Korab
wt 03. 12. 2019, 22:57
Awatar użytkownika
Pocenie główki
Witam,

Pocenie się główki u Pani synka może być wynikiem przegrzania. Zbyt wysoka temperatura pomieszczenia gdzie dziecko przebywa, duszne pomieszczenie, zła cyrkulacja powietrza oraz zbyt wiele warstw ubrania na dziecku to wszystko zapewne może powodować pocenie się niemowlęcia. Temperatura w pokoju gdzie dziecko śpi i przebywa cały dzień nie powinna przekraczać 20 stopni C. Pomieszczenie powinno być wietrzone. Gdy zmniejszy Pani temperaturę w mieszkaniu , a pocenie główki nie zmniejszy się, to proponuję wizytę u pediatry. Proszę tez skontrolować poziom Wit. D aby nie doszło do przedawkowania tej witaminy. Pozdrawiam