Ciągłe budzenie się dziecka w nocy beż żadnych powodów

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

KAROLINA1995
czw 01. 02. 2024, 12:00
Awatar użytkownika
Ciągłe budzenie się dziecka w nocy beż żadnych powodów
Dzień dobry. Ogólnie córka ma teraz 9 miesięcy. Mniej więcej od 3 miesiąca praktycznie mogła przesypiać całe noce, ale kazano mi wciskać jej mleko, którym nie jest zwolennikiem. Do 3 miesięcy była na piersi, od 3 miesiaca pije mleko modyfikowane, ale bez rewelacji. Przesypiala fajnie mniej więcej budząc się 2-3 razy. Odkąd zaczelam jej znowu podawac mm, bo byl problem z jedzeniem znowu zaczął się problem ze snem. Ogólnie też mala się napinała. Byliśmy u gastroenterologa, który powiedział, żeby nie karmic w nocy i na wieczór dawac kolacje podawano lyzeczka, aby nie nalykala się powietrza. Faktycznie problem napinania się minął, lecz dalej budzi się co 1-2h tak po prostu, czasami z płaczem delikatnym, czasami z mruczeniem, czasami potrzeba smoczka. Mała od początku jest nauczona zasypiać sama w łóżeczku, w ciemnym pokoju tylko jest możliwość, ze przeszkadza jej migające światło monitora oddechu. Spróbujemy go wylaczyc bo córka już jest duża i zobaczymy. Mam z tym duży problem, bo jestem w kolejnej ciąży i potrzebuje trochę odpocząć natomiast w nocy sie nie da bo cały czas mala się kręci. Jest przyzwyczajona praktycznie od początku do smoka ale tylko do snu. Drzemki w dzień nigdy nie były długie, teraz jest to drzemka poranna około 11 na 30-40 minut i później duga drzemka około 15:30 na 1,30h. Te godziny sa dosc pilnowane, wieczorem zasypia o 20:30 maksymalnie 21:00. Na drzemki też zasypiała odkładana do łóżeczka i zasypiała czasami szybciej czasami wolniej. Teraz cały czas chce wstawać w łóżeczku, kłaść się na czworaka i zaspyanie trwa w nieskończoność. Spróbowałam ją położyć u siebie na łóżku przytulając się do niej i tak zasypia teraz na drzemki w ciągu 10 minut. Nie wiem czy to ten regres snu czy o co chodzi, ale jestem już wykończeni. Bardzo proszę o pomoc.
Patimama
czw 01. 02. 2024, 21:24
Awatar użytkownika
Ciągłe budzenie się dziecka w nocy beż żadnych powodów
U nas była bardzo podobna sytuacja (córka za pare dni 11 miesięcy) i tez sporo razy budziła się w nocy z dobrych pare miesięcy. Dopiero od niedawna zlikwidowaliśmy przyczynę, a mianowicie córka pod oknem od dworu miała piach który był przykryty folia żeby deszcz się nie dostał jak byl jakikolwiek wiatr to podrywał te folie i mała cały czas się wybudzala. Od momentu usunięcia foli problem się skończył i przesypia całe noce. Może Pani malutkiej tez coś przeszkadza i jest tak czula jak moja
KAROLINA1995
pn 05. 02. 2024, 20:11
Awatar użytkownika
Ciągłe budzenie się dziecka w nocy beż żadnych powodów
Dziękuję za radę. Jeśli chodzi i hałasy to ogólnie mala jest dość czujna, niestety po mnie, ale dodatkowo mieszkamy na poddaszu więc jeśli chodzi też o takie pogodowe hałasy To niestety, ale tęgi nie unikniemy. Wcześniej na prawdę był czas, że spala ładnie, a teraz to jest takie męczące bo w dzień ona też tego nie odeśpi, bo maksymalnie śpi 2h w ciągu dnia. Nie wiem już tak na prawdę o co może chodzić, bo jednak nie zawsze chociażby wieje czy pada, a ona i tak się budzi...