Zmiana z 1 na 2, DHA

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

mamaLeonka1105
pt 09. 11. 2018, 08:28
Awatar użytkownika
Zmiana z 1 na 2, DHA
Witam. Nadchodzi czas, że będę zmieniać mleko synkowi z 1 na 2. Widziałam różne sposoby. Jaki Pani poleca? Np. powoli po miarce zamienić te mleka czy od razu normalnie całą porcję podać 2?



I karmię bebilonem, a chcę przejść na bebiko. Niby ta sama firma produkuje, ale skład jest inny. W bebiko nie znalazłam w składzie oleju rybiego? Czy to oznacza, że powinnam suplementować dziecku kwas DHA? Czy podawać częściej rybkę?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 13. 11. 2018, 10:16
Awatar użytkownika
Zmiana z 1 na 2, DHA
Dzień dobry,

przestawienie na kolejne mleko może odbywać się stopniowo, jednak nie polecamy mieszać ze sobą dwóch różnych rodzajów mleka w jednej butelce.

Pierwszego dnia zastępujemy jeden cały posiłek z mleka 1 – butelką mleka 2. Następnego dnia podajemy już dwa posiłki z nowego mleka. W kolejne dni przygotowujemy o 1 butelkę więcej z nowego mleka, aż do momentu, kiedy całkowicie zastąpimy nimi posiłki z mleka HiPP 1.

Organizm dziecka w II półroczu życia potrafi już samodzielnie przekształcić kwas alfa -linolenowy do DHA, dlatego mleko 2 nie musi go zawierać. Jednak wprowadzenie ryby czy obiadków z kwasem Omega 3 (np dania HiPP) jest bardzo wskazane.

Informacyjnie chciałam dodać , że każda mama, której maluszek jest w wieku po 4-11 miesiącu może zamówić w Klubie mojego Maluszka pakiet mleczny zawierający próbki mleka HiPP 2. Pozdrawiam serdecznie