Zmiana mleka z bebiko na hipp

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Anitka19413
wt 19. 11. 2019, 20:13
Awatar użytkownika
Zmiana mleka z bebiko na hipp
Dzien dobry . moja corka ma juz miesiac i przez ten misiac karmie ja mlekiem bebiko. Niestety zauwarzylam u corki zaparcia, straszny placz, prezy sie podczas jedzenia i nie chce jesc. Zastanawiam sie czy moge z bebiko przejsc na hipp? I jak mam to zrobic ? Czy mieszac bebiko z nowym mlekiem czy stopniowo podawac nowe ?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 20. 11. 2019, 10:39
Awatar użytkownika
Zmiana mleka z bebiko na hipp
Dzień dobry, może Pani przejść na mleko HiPP. Na początek może Pani spróbować podać mleko HiPP Combiotik, jeżeli nie byłoby znaczącej poprawy, wtedy przejść na mleko HiPP Comfort lub od razu przejść na mleko specjalistyczne HiPP Comfort.

Przestawienie na kolejne mleko może odbywać się stopniowo, jednak nie należy mieszać ze sobą dwóch różnych rodzajów mleka w jednej butelce.

Pierwszego dnia zastępujemy jeden cały posiłek z mleka dotychczas stosowanego – butelką mleka HiPP. Za kilka dni podajemy już dwa posiłki z nowego mleka. W kolejne dni przygotowujemy o 1 butelkę więcej z mleka HiPP , aż do momentu, kiedy całkowicie zastąpimy nim posiłki z mleka dotychczas stosowanego.

Z racji wieku maluszka, przed zmianą mleka zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam