Zmiana mleka hipp HA1 na hipp 2 combiotic

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Basiula1991
sob 18. 01. 2020, 20:20
Awatar użytkownika
Zmiana mleka hipp HA1 na hipp 2 combiotic
Dzień dobry.

Obecnie mój synek ma 5 miesięcy i od urodzenia jest karmiony mlekiem hipp HA 1 (przez 1.5 miesiąca karmiony piersią i mlekiem modyfikowanym). Na mleku hipp 2 combiotic jest napisane że można stosować po 6. miesiącu czy to oznacza, że jak syn skończy 6 miesięcy 8 lutego to już od 9 lutego mogę podawać mu mleko hipp 2?? Bo na niektórych opakowaniach innych producentów jest napisane powyżej 6 miesiąca.Czy mogę spróbować przejść na zwykłe mleko nie HA?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 21. 01. 2020, 13:53
Awatar użytkownika
Zmiana mleka hipp HA1 na hipp 2 combiotic
Dzień dobry, zalecenie wiekowe po 6. miesiącu = powyżej 6. miesiąca i faktycznie takie zalecenie wiekowe znajduje się na mleku następnym bez względu na producenta mleka. Przy podawaniu mleka następnego należy kierować się jednak nie tak wiekiem dziecka, jak stopniem urozmaicenia jego diety. Kiedy maluszek spożywa już inne pokarmy, a nie tylko samo mleko - wprowadzamy mleko następne. Czy może Pani przejść na z HA na Combiotik? Być może jest to dobry moment, jednak zawsze należy to omówić z lekarzem, najlepiej tym, który zalecił mleko HA na początku karmienia. Pozdrawiam