Śmierdzące gazy i bardzo zielone,wodniste kupy przy Hipp Comfort

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MamaOliwki123
pn 11. 11. 2019, 18:54
Awatar użytkownika
Śmierdzące gazy i bardzo zielone,wodniste kupy przy Hipp Comfort
Dzien dobry, przez 3 miesiące karmiłam córkę swoim mlekiem, niestety z powodu antybiotykoterapia musiałam odstawić karmienie. Zaczęliśmy od Hipp Comfort na kolki z racji częstych bóli brzuszka u małej. Robi kupki co dwa dni i pierwszy dzień jest super ale na drugi już widać, że coś ja meczy- puszcza bardzo często okropnie śmierdzące gazy. Dodatkowo kupa jest koloru zgniłej zieleni i bardzo wodnistej konsystencji, aż wypływa po pachy z pieluszki. Przed podaniem mm bylismy u kilku pediatrów- ponoć córka jest zdrowa. Dodam tylko, że to 33 tygodniowy wczesniak dostający suplementy żelaza i witaminy D3. Czy taka kupa jest normalna ? Już sama nie wiem co myśleć, na moim mleku po 2 miesiacu zycia zaczęło być bardzo dobrze, regularne, żólciutkie kupki codziennie o stałej porze. Może powinnam przejść na hipp combiotic z normalna ilością laktozy? Badania kału u małej wykazały jedynie lekko obniżone ph (6) oraz śluz ale to było robione podczas karmienia moim mlekiem. Proszę o pomoc, bo na żadnego lekarza nie mam co liczyć. Jeden twierdzi, że dziecko jest zdrowe, drugi, że każdy wczesniak ma nietolerancje laktozy i z niej wyrasta, a trzeci zapisał nutramigen. Proszę o pomoc.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 12. 11. 2019, 13:46
Awatar użytkownika
Śmierdzące gazy i bardzo zielone,wodniste kupy przy Hipp Comfort
Dzień dobry, jeśli na obecnie stosowanym mleku w najbliższym czasie sytuacja się nie unormuje, proponowałabym przejść na preparat mlekozastępczy, który przepisał Pani lekarz. Podanie mleka o pełnej zawartości laktozy, to na obecną chwilę raczej nie dobry kierunek zmiany, biorąc pod uwagę opisane objawy u dziecka. Pozdrawiam