Okropne kolki

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Patigo1
pt 01. 11. 2019, 22:30
Awatar użytkownika
Okropne kolki
Witam, synek ma miesiąc i od początku gdy zaczyna się wieczór zaczyna płakać, płakać i płakać do późnej godziny.. Jak można pomóc?? Jakiś trafiony i skuteczny sposób na kolki jest?? Bardzo proszę o pomoc. :cry:
Daria1606
sob 02. 11. 2019, 05:41
Awatar użytkownika
Okropne kolki
U nas czasem pomogły krople Sab Simplex lub Espumisan. Ale... zbawienna stała się suszarka do włosów. Jak dźwięk.. I tylko jej (żadna aplikacja czy szumiś) usypiał małą w kilka sekund. Często musieliśmy włączać ją nawet w środku nocy. W akcie desperacji każdy sposób warto wypróbować. Można też przy okazji położyć pieluszkę na brzuszek malca i delikatnym strumieniem ją ogrzewać, też pomaga takie ciepło na brzuszek.
Kiki78
sob 02. 11. 2019, 08:44
Awatar użytkownika
Okropne kolki
Również polecam Espumisan 100mg, do tego probiotyk w kropelkach Flostrum Baby (połączenie Dicofloru i Biogai), a także warto kupić termofor z pestek wiśni który podgrzewamy w mikrofali i okłady na brzuszek.
Mama-Malego-N
sob 02. 11. 2019, 09:28
Awatar użytkownika
Okropne kolki
Też mieliśmy termoforek z pestek. I suszarka także pomaga :)
Daria1606
sob 02. 11. 2019, 15:52
Awatar użytkownika
Okropne kolki

Też mieliśmy termoforek z pestek. I suszarka także pomaga :)


U nas z termoforem słabo. Po czasie okazało się, że nagrzewania brzuszka suszarką nie ma sensu, bo dziecku do zaśnięcia wystarczy szum. Ehh..matka do niczego nie potrzebna :lol:
Mamuska1205
sob 02. 11. 2019, 19:42
Awatar użytkownika
Okropne kolki
Ja polecam Espumisan baby do każdego karmienia wg instrukcji- ja dodawałam do mleka przez pierwsze 2 miesiące a potem stopniowo rezygnowałam co drugie karmienie.Oprócz tego masaż brzuszka.Pomogło i już na koniec 3 miesiąca mieliśmy spokój   
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 05. 11. 2019, 12:35
Awatar użytkownika
Okropne kolki
Dzień dobry, na pewno warto wziąć pod uwagę porady mam. Jeśli karmi Pani piersią proszę zauważyć, czy jest związek między występowaniem kolek i ich nasileniem a Pani żywieniem. Można na przykład na okres 1-2 tygodni odstawić produkty mleczne i zaobserwować, czy jest poprawa. Jeśli karmi Pani mlekiem modyfikowanym warto zapytać lekarza o mleko HiPP Comfort. Pozdrawiam
Patigo1
czw 14. 11. 2019, 21:28
Awatar użytkownika
Okropne kolki
Dziękuję, jak narazie jestem przy Espumisanie. Pomaga :D
Olapolinii
ndz 24. 10. 2021, 10:34
Awatar użytkownika
Okropne kolki
mojemu synkowi pomogły niemieckie kropelki sab simplex na kolki https://hipp.pl/forum/zywienie-dziecka-4-36-miesiecy-1/sab-simplex-na-kolki . Oczywiście wystrzegałam się cebuli, nasion strączkowych etc bo czytałam, ze przenikają do mleka w trakcie karmienia