Moja córeczka ma 9 tygodni i od urodzenia bardzo dużo ulewa za każdym razem po jedzeniu. Jaka może być tego przyczyna?

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Wiktoriao2
śr 10. 01. 2018, 14:05
Awatar użytkownika
Moja córeczka ma 9 tygodni i od urodzenia bardzo dużo ulewa za każdym razem po jedzeniu. Jaka może być tego przyczyna?
:|
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pt 12. 01. 2018, 14:47
Awatar użytkownika
Moja córeczka ma 9 tygodni i od urodzenia bardzo dużo ulewa za każdym razem po jedzeniu. Jaka może być tego przyczyna?
Witam serdecznie,

Ulewanie jest bardzo często występującą dolegliwością u niemowląt w I półroczu życia, co wynika z dużej niedojrzałości układu pokarmowego w tym wieku. Aby złagodzić intensywność ulewania, należy zadbać, aby maluszkowi odbiło się po każdym posiłku. Można spróbować podawać mniejsze porcje a częściej. Pomocne może być podniesienie materacyka dziecka, aby maluch nie leżał płasko w łóżeczku. Jeżeli jednak ulewaniu towarzyszy chlustanie pod ciśnieniem, dziecko ulewa już strawionym mlekiem lub słabo przyrasta na wadze, należy skonsultować się z lekarzem.