Mleko hipp combiotik 2, kiedy dokładnie przejść?

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

GosiaPrzyb
sob 21. 10. 2017, 21:20
Awatar użytkownika
Mleko hipp combiotik 2, kiedy dokładnie przejść?
Dzień dobry, proszę mi powiedzieć kiedy dokładnie należy przejść na mleko następne hipp 2?



Na opakowaniu jest napisane PO 6 miesiącu, co rozumiem po skończonym 6 miesiącu, czyli jak zacznę 7. Czy mam już je dawać gdy wejdę w 6 miesiąc, ale to chyba powinno być napisane OD 6 miesiaca?

Mój syn ma już 6 miesięcy i 4 dni. Jestem nadal na 1 i cały czas myślałam, że mam jeszcze miesiąc na zmianę, ale tutaj na forum czytam, że zmieniają właśnie od rozpoczętego 6 miesiąca.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 23. 10. 2017, 14:42
Awatar użytkownika
Mleko hipp combiotik 2, kiedy dokładnie przejść?
Pani Gosiu,

Mleko następne HiPP 2 jest generalnie przeznaczone dla dzieci w II półroczu życia, czyli dla tych, które ukończyły 6 miesięcy. Jednak przy przechodzeniu z mleka 1 na mleko 2 bardziej istotne niż wiek jest fakt, czy maluch ma już w swojej diecie dwa inne niemleczne posiłki. Jeżeli tak, może otrzymywać mleko następne.

Pozdrawiam
GosiaPrzyb
wt 24. 10. 2017, 10:06
Awatar użytkownika
Mleko hipp combiotik 2, kiedy dokładnie przejść?
Dziękuję. Synek je już obiadki warzywne, mięsne, jabłuszko, śliwki i raz dziennie kaszkę.
Klubmama
czw 16. 11. 2017, 19:53
Awatar użytkownika
Mleko hipp combiotik 2, kiedy dokładnie przejść?
Witam. A co w przypadku gdy maluszek ma 4,5 miesiaca i jesteśmy w trakcie zmiany z 1 na 2 gdyż tak poradziła nam pani doktor. Nie jest za wczesnie na taka zmiane bo dopiero zaczynamy słoiczki.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 21. 11. 2017, 13:02
Awatar użytkownika
Mleko hipp combiotik 2, kiedy dokładnie przejść?
Dzień dobry,

rozumiem, że lekarz miał powody, dla których zalecił Pani wcześniejsze wprowadzenie mleka następnego. Proszę zaufać lekarzowi.