Mleko hipp cobiotik- porcje

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Elaja
wt 12. 11. 2019, 20:04
Awatar użytkownika
Mleko hipp cobiotik- porcje
Moja córka kończy niedługo 6 tygodni. Mam wrażenie że nie ma poczucia sytości, zjadlaby wszystko. Urodziła się z wagą 4280, przez długi pobyt w szpitalu i moje problemy z laktacja po 6 tygodniach wazy "zaledwie" 4800. Na opakowaniu podano proporcje przygotowania mleka, położna oraz pediatra twierdzą że to zdecydowanie za dużo. Sugerują dawać jej 100ml mleka co 3h. Czy to nie jest za mało na dziecko z taką waga ?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 13. 11. 2019, 12:13
Awatar użytkownika
Mleko hipp cobiotik- porcje
Dzień dobry, zgodnie z tabelą na opakowaniu, jak również schematem żywienia niemowląt, dziecko w 2. miesiącu ( 6 tygodniowe) może już spożywać porcję 120 ml, tym bardziej, że dziecko jest duże i obserwuje Pani, że potrzebuje zwiększonego posiłku. Poza tym należy mieć na względzie, że dziecko z powodów opisanych przez Panią dostawało dotychczas za mało pokarmu w stosunku do swoich potrzeb ( o czym świadczy mały przyrost masy ciała) i może mieć teraz zwiększony apetyt, który wkrótce się ustabilizuje. Ale póki co, należy zareagować na aktualne potrzeby dziecka, które chce jeść :-). Pozdrawiam
Elaja
śr 13. 11. 2019, 13:23
Awatar użytkownika
Mleko hipp cobiotik- porcje
Bardzo dziękuję za odpowiedz