Mleko combiotik 1 na 2 i jadlospis

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

kate01
pt 18. 05. 2018, 21:22
Awatar użytkownika
Mleko combiotik 1 na 2 i jadlospis
Witam,

córcia kończy w niedziele 6miesiecy chcialam zapytac kiedy można wprowadzić mleko następne czyli ten combiotik 2?na opakowaniu jest napisane po 6miesiecu czyli od kiedy?(bo na niektórych forach czytałam ze po 6mc znaczy dopiero od 7mc)i normalnie od razu zmieniam z 1 na 2 i każda porcję mleczka??

I jeszcze mam takie pytanie odnośnie jadłospisu czy dobry jest?

5.45-6 170ml

9.00 75ml kaszki na mm +60ml mm

12.00 170ml mm

14.00 obiadek 125g sloiczek

16.30 140-150ml mm

19.30-20 170ml mm

A dzisiaj jeszcze podany deserek 10 łyżeczek gruszki o 15.30

Czy jest dobrze czy czegoś za duzo? :)

Proszę o odpowiedź
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 23. 05. 2018, 13:28
Awatar użytkownika
Mleko combiotik 1 na 2 i jadlospis
Tak może Pani wprowadzić mleko następne. Zalecenie po 6. miesiącu = od początku 7. miesiąca, czyli informacje przeczytane na forach są prawidłowe.



Przestawienie na kolejne mleko lepiej jak odbywa się stopniowo, jednak nie należy mieszać ze sobą dwóch różnych rodzajów mleka w jednej butelce. Pierwszego dnia zastępujemy jeden cały posiłek z mleka HiPP 1 – butelką mleka HiPP 2. Następnego dnia podajemy już dwa posiłki z nowego mleka. W kolejne dni przygotowujemy o 1 butelkę więcej z nowego mleka, aż do momentu, kiedy całkowicie zastąpimy nimi posiłki z mleka HiPP 1.



Do podanego jadłospisu nie mam generalnie zastrzeżeń. Jednak na pewno warto zwiększyć porcje obiadku. W II półroczu można także nieco zwiększyć porcje posiłków mlecznych i zredukować je do 3 (+ 2 niemleczne)



Pozdrawiam