Hipp Combiotic HA1

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Szerrilejdi
ndz 10. 11. 2019, 10:40
Awatar użytkownika
Hipp Combiotic HA1
Witam, karmię miesięcznego maluszka mlekiem Hipp Combiotic Prebiotic i Parebiotic HA1 - od kilku dni robię jej 120ml aczkolwiek mała budzi się na jedzenie co 3 godziny. Czy to nie za często dawać jej tyle mleczka? Mimo zwiększenia porcji mała nie je rzadziej.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 12. 11. 2019, 10:58
Awatar użytkownika
Hipp Combiotic HA1
Dzień dobry, miesięczny maluszek może jeszcze nie mieć wyrobionego rytmu dnia, w tym stałych pór snu i posiłków. Może jeszcze nie odróżniać nocy od dnia. Wkrótce powinno się to jednak ustabilizować, przy ewentualnie delikatnej naszej pomocy. Proszę zwrócić uwagę, czy niemowlę nie je częściej w nocy, bo w dzień dłużej śpi. Proszę też mieć na względzie, że nie każde przebudzenie i płacz dziecka musi oznaczać głód, może są to inne przyczyny, czasem przewiniecie pieluszki czy przytulenie wystarczy do ukojenia maluszka. Pozdrawiam
e-ska
pt 24. 01. 2020, 20:17
Awatar użytkownika
Hipp Combiotic HA1
W prawdzie mam 4 miesięczną córcie i HIPP HA podawałam jej tylko półtora tygodnia ale też zauważyłam że przy HA dziecko zjadało mi całą porcję tj. 170 ml mleka a przy Cambiotiku zacina się już przy 130ml i nie bardzo ma dalej ochotę. Chyba bardziej sycący jest Cambiotik od HA.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 27. 01. 2020, 12:17
Awatar użytkownika
Hipp Combiotic HA1
Dzień dobry, mleko początkowe Comfort i HA ma identyczną kaloryczność. Poza tym mleko Combiotik jest słodsze i ma mniejszą zawartość białka, teoretycznie to mleko powinno dziecko chcieć wypijać w większej ilości. Dlatego porównując składy obu mlek trudno jest wytłumaczyć Pani obserwacje. Być może hydrolizowane białko w mleku HA jest przyczyną mniejszego poczucia sytości u maluszka. Pozdrawiam
GosikEwelina
pn 27. 01. 2020, 23:45
Awatar użytkownika
Hipp Combiotic HA1

W prawdzie mam 4 miesięczną córcie i HIPP HA podawałam jej tylko półtora tygodnia ale też zauważyłam że przy HA dziecko zjadało mi całą porcję tj. 170 ml mleka a przy Cambiotiku zacina się już przy 130ml i nie bardzo ma dalej ochotę. Chyba bardziej sycący jest Cambiotik od HA.


Czy po zmianie z ha na combiotik był problem z kupą?
e-ska
wt 28. 01. 2020, 14:07
Awatar użytkownika
Hipp Combiotic HA1
Nie, kupka praktycznie z dnia na dzień wróciła do konsystencji musztardowej papki. Przy HA była to rzadka ciemno zielona papa wyciekająca zawsze poza pampers. Żadne chusteczki tego nie ogarniały tylko od razu wanienka z woda.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 28. 01. 2020, 16:29
Awatar użytkownika
Hipp Combiotic HA1
Dzień dobry, taka kupka powinna już niepokoić. Pozdrawiam