Czy można zwiększyć porcję mleka?

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Justina12
śr 13. 11. 2019, 22:05
Awatar użytkownika
Czy można zwiększyć porcję mleka?
Moja córka pije mleko Hipp 1. Największa porcja tego mleka to 180 ml wody i 6 miarek. Czy mogę jej zwiększyć porcję o 1 miarę?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
czw 14. 11. 2019, 10:07
Awatar użytkownika
Czy można zwiększyć porcję mleka?
Dzień dobry, ilość posiłków i wielkość porcji zawsze dopasowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka. Zakładam , że maluszek skończył 4-5 miesięcy, dlatego jeśli samo mleko już mu nie wystarcza, można rozważyć także wprowadzenie produktów uzupełniających. Pozdrawiam
Justina12
czw 14. 11. 2019, 16:41
Awatar użytkownika
Czy można zwiększyć porcję mleka?
Córka ma 6 miesięcy i pije mleko Hipp 1 ponieważ pediatra konsultowal ze mną, że póki co nie ma potrzeby wprowadzać Hipp 2. Córka ma rozszerzoną dietę o warzywa, owoce mięsko, ale mam wrażenie, że dalej jest glodna. Chodzi mi o to, czy mogę zwiększyć miarę mleka Hipp 1. Obecnie jej porcja to 200 ml i 6 miarek. Czy można podać więcej?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pt 15. 11. 2019, 10:47
Awatar użytkownika
Czy można zwiększyć porcję mleka?
Dzień dobry, w opisanej sytuacji wydaje się bardzo naturalne i potrzebne przejście już na mleko następne. Jeżeli jednak istnieją powody, o których być może Pani nie wspomniała, aby kontynuować podawanie mleka początkowego, może Pani zwiększyć jego porcję. Pozdrawiam