Alergia na białka mleka krowiego -objawy?

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Jinx224
czw 12. 09. 2019, 08:21
Awatar użytkownika
Alergia na białka mleka krowiego -objawy?
Chciałabym zapytać o objawy alergii na białka mleka krowiego.

Mój syn ma 6 tygodni. Od początku karmiony piersia i dokarmiany Hippem Combiotic. Od początku miał problem ze zrobieniem kupki. Był dni ze było ich 5 ale były dni ze nie było w ogóle - prężył się i stękał - co interpretowałam jako problem z oddaniem stolca. Dodatkowo ma ataki histerii. Raczej wieczorami, choć to raczej nie jest zasada. Płacz trudny do uspokojenia. Przeszłam na Hipp Comfort - na razie stosuję tydzień - bez widocznej poprawy - stolec oddawany podobnie jak wcześniej -bywaja dni bez stolca. Płacze histeryczne pozostały.

Zmian skórnych nie dostrzegam. Zdarzaja sie krostki na twarzy, ale raczej intepretowałam je jako potówk, ze względu na upały i to że dziecko lubi spać "na misia koalę" i wówczas policzek trzyma na moim ramieniu i się poci.



Czy objawy mogą wskazywać na alergie na mleko krowie?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
czw 12. 09. 2019, 17:14
Awatar użytkownika
Alergia na białka mleka krowiego -objawy?
Dzień dobry, opisane objawy nie są typowe dla alergii, bardziej wskazują na kolkę (napady płaczu) i problemy z trawieniem, choć 1 czy nawet 2 dni bez kupki nie są jeszcze powodem dużego zmartwienia. Bardziej może martwić nieregularność wypróżnień i fakt, że maluszek męczy się przy robieniu kupki. Jeśli chodzi o żywienie dziecka zachęcam Panią do kontynuowania podawania mleka Comfort chyba, żeby lekarz zalecił Pani inne mleko. Pozdrawiam