Zmiana z Hipp Bio Combiotik na Comfort

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

AgaD95
wt 05. 09. 2023, 02:55
Awatar użytkownika
Zmiana z Hipp Bio Combiotik na Comfort
Witam. Moja córka jest na mleku Hipp BIo Combiotik 1 od narodzin. Obecnie ma 5 tygodni i zdecydowaliśmy o przejściu na Hipp Comfort (córka miewala lekkie gazy w postaci irytacji przy ich wydalaniu, sytuacja się poprawiła mimo to zmieniliśmy mleko - teraz wiem, że niepotrzebnie). Pierwsza dawkę Comforta dostała w nocy, a tego samego dnia w południe zaczęły się zaparcia, płacz i bol. Kupka wyszła lekko zbita jak plastelina z lekko luźna konsystencja dookoła. Od razu zorientowaliśmy się ze to przez zmianę na Comfort i wróciliśmy do zwykłego Hippa. Córka zdążyła zjeść kilka porcji Comforta. Moje pytanie brzmi, czy zaparcia ustaną jeśli po nie spełna dniu podawania mleka Comfort wróciliśmy do zwykłego Hippa? Obawiam się że narobiliśmy kłopotu i teraz będą ja męczyć zaparcia pomimo, że wcześniej tak nie było. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 06. 09. 2023, 11:16
Awatar użytkownika
Zmiana z Hipp Bio Combiotik na Comfort
Dzień dobry, mleko Comfort nie powinno być powodem zaparć. Dziecko mogło tak zareagować, nie tak bardzo na samo mleko, jak w ogóle na zmianę w żywieniu. Jeżeli jednak nie ma szczególnych wskazań, nie ma potrzeby podawania mleka Comfort. W przypadku 5 tygodniowego maluszka, dobór mleka należy koniecznie skonsultować z lekarzem. Pozdrawiam