Przejście z comfortu na 2

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

mamaAdelki
pn 13. 03. 2023, 11:38
Awatar użytkownika
Przejście z comfortu na 2
Dzień dobry, używaliśmy do tej pory mleka comfort na kolki, było wręcz dla nas zbawienne :) Kiedy był chwilowy brak produktu w sklepach to lekarz doradził żeby spróbować przejść na 1, bo córka właśnie skończyła 3 m-ce. Chcieliśmy stopniowo przejść 1 dnia -1 porcja, 2-3 dzień - 2 porcje itd.. Niestety już po 2 porcjach nowego mleka kolki wróciły:( a z każdą następną było tylko gorzej. Dlatego sprowadziliśmy mleko comfort z Niemiec i je do tej pory. Teraz córka będzie kończyć 5m-c. Jeśli dobrze rozumiemy wytyczne to niedługo powinna przejść na następne mleko. Czy zacząć wprowadzać nowe mleko w 6 czy 7 m-cu?
Pozdrawiam Agnieszka
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 13. 03. 2023, 14:52
Awatar użytkownika
Przejście z comfortu na 2
Dzień dobry, zgodnie z wiekem dziecka może Pani przejść na mleko HiPP 2 Combiotik. Jednak, jeżeli dziecko nie byłoby gotowe na zmianę mleka może Pani jeszcze kontynuować dotychczasowe mleko HiPP Comfort. Decyzję o zmianie mleka podejmujemy po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, kierując się również swoimi obserwacjami. Pozdrawiam
mamaAdelki
śr 15. 03. 2023, 11:16
Awatar użytkownika
Przejście z comfortu na 2
Dziękuję za odpowiedź. Lekarz daje nam wolną rękę :) Dlatego wolę dopytać ;) Na 2 jest napisane po 6mcu, stąd moje pytanie czy zacząć wprowadzać mleczko dopiero po skończeniu 6 mca czyli w 7? Czy spróbować jeszcze w 6?
Jeśli będzie źle tolerować nowe mleko to czy w comforcie nie będzie miała za mało składników odżywczych w porónaniu do 2?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 15. 03. 2023, 12:40
Awatar użytkownika
Przejście z comfortu na 2
Dzień dobry, mleko następne HiPP 2 podajemy, kiedy maluch ma skończone 6. miesięcy i już ma inne niż tylko mleko posiłki w diecie. Gdyby jednak było konieczne dalsze podawanie mleka Comfort, mleko to dostarczy dziecku wszystkich ważnych składników, potrzebnych do prawidłowego rozwoju w pierwszym roku życia. Pozdrawiam