Hipp AR konsystencja

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

aniamix
czw 25. 05. 2023, 13:08
Awatar użytkownika
Hipp AR konsystencja
Dzień dobry, stosujemy Hipp anty refluks ze względu na ulewanie, ale zastanawia mnie konsystencja tego mleka. W mleku zostają nierozpuszczalne, przezroczyste „glutki”, jakby takie żelkowe. Nie można ich rozpuścić poprzez długie potrząsanie, niezależne od temperatury w jakiej robimy mieszankę. Czasami są mniejsze czasami większe. Jest to na tyle uciążliwe, ze te glutki potrafią zatykać dziurkę smoczka i dziecko nie potrafi sobie z tym poradzić. Czy to prawidłowy wygląd mleka? Jeśli nie to co robimy zle i jak tego unikać?
 
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pt 26. 05. 2023, 15:16
Awatar użytkownika
Hipp AR konsystencja
Dzień dobry, mleko AR zawiera specyficzny składnik - mączka chleba świętojańskiego, która ma wpływ na konsystencje mleka. Dlatego szczególnie ważne jest tu przestrzeganie sposobu przygotowania posiłku, podanego na opakowaniu. Poza tym przy mleku AR czasem konieczna jest zmiana smoczka ( z większymi otworami lub do kaszki).
W przypadku wszelkich wątpliwości, co do produktu - zawsze można je zgłosić do Serwisu dla Rodziców HiPP. Pozdrawiam
aniamix
pt 26. 05. 2023, 22:01
Awatar użytkownika
Hipp AR konsystencja
Ale czy finalnie produkt powinien być gładki tak jak dotychczas przez nas stosowany bio combiotic? Czy takie pływające drobinki jak na zdjęciu to prawidłowy efekt?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 29. 05. 2023, 13:52
Awatar użytkownika
Hipp AR konsystencja
Dzień dobry, drobinki mączki chleba świętojańskiego mogą być widoczne, jednak nie powinny się robić grudki, zapychające - dopasowany do konsystencji - smoczek. Zachęcamy do kontaktu z Serwisem dla Rodziców, który skonsultuje Pani wątpliwości z ekspertami z naszego zakładu produkcyjnego. Prosimy o podanie partii mleka. Poniżej link do formularza https://hipp.pl/kontakt/hipp-serwis-dla-rodzicow-formularz Pozdrawiam