Tylko pierś

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Mama24x7
śr 25. 07. 2018, 22:23
Awatar użytkownika
Tylko pierś
Witam

Moja 9 miesięczna córka ostatnio zacząła buntować się do posiłków stałych. Gdy widzi, że przygotowuje jej posiłek już odrazu płacze marudzi. Chcę pić tylko pierś. O mleku modifikowanym nie ma mowy, gdyż próbowałam roznych. Podkreślam, że wodę pila z butelki teraz nauczyła się pić z bidonu. Próbowałam jej dać do bidonu mleko mm ale nic z tego. Dziś ją ważyłam i straciła na wadze 700 g. Co mam robić. Czy to może być wina zębów? Dolne już ma, górne wydaje mi się, że za niedługo się przekują. Już nie mam pomysłu jak ja zachęcić do jedzenia. Na początku rozszerzenia diety bardzo fajnie zjadała posiłki.
Położna Aldona Korab
pt 27. 07. 2018, 22:28
Awatar użytkownika
Tylko pierś
Witam,

Przyczyną niechęci do jedzenia stałych pokarmów może być jak najbardziej wyrzynanie się kolejnych zębów, infekcja np. jamy ustnej ( pleśniawki, afty) . Wysoka temperatura obecnie panująca również może być przyczyną słabszego apetytu. Jednakże ta sytuacja powinna być przejściowa. Jeśli córeczka domaga się piersi to proszę podawać, w czasie upałów podawać więcej picia ( najlepiej wody), nie należy też całkowicie rezygnować z posiłków warzywnych, próbować podawać choćby w małych ilościach. Jeśli ta sytuacja będzie się nadal utrzymywała, proszę zgłosić się do pediatry, gdyż spadek wagi może być niepokojący. Pozdrawiam