Suplementy podczas karmienia piersią

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Beataa01
czw 13. 12. 2018, 22:37
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Witam. Chcę się skontaktować z ekspertem. Czy podczas karmienia piersią na pewno mogę przyjmować tabletki takie jak maxi krzem i kerabione booster? Poproszę o odpowiedź w tym temacie. Pozdrawiam Beata
Położna Aldona Korab
czw 20. 12. 2018, 00:55
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Witam,

Pani Beato, w czasie karmienia piersią najbezpieczniej jest przyjmować preparaty przeznaczone dla mam karmiących zawierające w swoim składzie bezpieczne ilości minerałów i witamin. Preparaty , o które Pani pyta zawierają zbyt duże ilości krzemu, nie ma danych , które dotyczą bezpieczeństwa stosowania tych preparatów w czasie laktacji. Proponowałabym zastąpić je naturalnymi produktami, które zawierają nie tylko krzem, ale również błonnik i witaminy grupy B, jest to kasza jęczmienna , kasza jaglana, płatki owsiane. W zdrowej zbilansowanej diecie powinny również znaleźć się oleje roślinne, kwasy omega poprawią kondycję osłabionych włosów po ciąży i korzystnie wpływają na rozwój dziecka. Pozdrawiam
animalax777
wt 29. 10. 2019, 18:37
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Dzień dobry,



Przy okazji tego wątku – chciałabym podpytać Panią Położną o stosowanie suplementów właśnie na wzmocnienie włosów po ciąży (borykam się z nadmiernym wypadaniem). Wyczytałam w tym artykule: https://www.zadbanewlosy.pl/wypadanie-wlosow-po-ciazy-co-stosowac/ , że jest to proces całkowicie naturalny i nie powinnam się tym szczególnie przejmować. Natomiast, chciałabym możliwie ograniczyć wypadanie włosów – właśnie poprzez suplementację.



Czy to rozsądne? Czy lepiej po prostu dbać o zdrową, pełnowartościową i zbilansowaną dietę? Ewentualnie czy powinnam sięgać po jakieś konkretne suplementy diety czy wystarczy dedykowany kompleks witaminowo-mineralny dla kobiet karmiących?
Położna Aldona Korab
pt 01. 11. 2019, 00:04
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Witam,

Większość młodych mam ma ten sam problem. Wypadanie włosów po ciąży jest spowodowane uregulowaniem się hormonów, podwyższony poziom prolaktyny również sprzyja temu. Najlepszym sposobem by wzmocnić włosy to racjonalny sposób odżywiania się. Bogata dieta w witaminy z grupy B, produkty zawierające minerały : cynk, miedź, żelazo np. ryby, jaja. Witamina E – olej rzepakowy, oliwa z oliwek, papryka, szpinak, marchew. Produkty zawierające magnez i krzem tj: pestki dyni, orzechy, kasza gryczana, koper, chleb razowy, pokrzywa. W diecie powinny znaleźć się też kasze, makarony i ryż. Przeznaczone dla mam karmiących preparaty witaminowe są zalecane, proszę czytać skład na opakowaniu i wybierać te, które zawierają wszystkie składniki mineralne, też wapń.

Można stosować też odpowiednie szampony i odżywki wzmacniające włosy. Proszę pamiętać, że wypadające włosy po ciąży to sytuacja przejściowa. Pozdrawiam
wt 11. 02. 2020, 13:59
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
A jak się zabezpieczacie podczas karmienia piersią, ja chciałabym wrócić do normalnego współżycia, ale hormonów nie chce, a prezerwatywy mnie uczulają, słyszałam o diafragme caya? któraś z was zna?
Położna Aldona Korab
śr 12. 02. 2020, 21:11
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Witam,

W tej kwestii proponuję udać się do lekarza ginekologa, który dobierze dla Pani najbardziej odpowiednią antykoncepcję. Pozdrawiam
Kasia_J
wt 28. 04. 2020, 09:01
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Dzień dobry, czy witaminy ''Centrum ona'' są bezpieczne dla dziecka podczas karmienia piersią?

Z góry dziękuję za odpowiedź.  
Położna Aldona Korab
wt 28. 04. 2020, 21:06
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Dzień dobry,

Dla mamy karmiącej piersią polecałabym dobrze zbilansowaną dietę, aby dostarczyć naturalne witaminy i minerały zawarte w warzywach i owocach. Jeśli jednak potrzebna jest suplementacja np. ze względu na niedobory to najlepiej skonsultować to z lekarzem. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu Centrum prze kobiety karmiące piersią lub kobiety w ciąży, dlatego proszę zasięgnąć porady lekarza. Pozdrawiam
Aneta_Pe
wt 02. 06. 2020, 14:25
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
witam,

W pierwszej i drugiej ciąży stosowałam prenatal duo i vitapil mama. Włosy przestały wypadać po 3 miesiącach stosowania. Dodam, że używałam wówczas szamponu Przeciw wypadaniu i wcierki Jantar z bursztynem. Dużo tego ale sytuacja była okropna bo straciłam naprawdę większość włosów i musiałam się ratować. Poprawa była znaczna po pół roku od porodu włosy przestały wypadać i poprawił się ich wygląd.
Karolajnos
śr 01. 07. 2020, 22:28
Awatar użytkownika
Suplementy podczas karmienia piersią
Witam, czy mogę przyjmować omege 3 podczas gdy podaje dziecku witaminę d3? Czy to ma coś wspolnego?