Rozkojarzenie w trakcie karmienia.

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Agniesz_k
pn 26. 03. 2018, 11:07
Awatar użytkownika
Rozkojarzenie w trakcie karmienia.
Witam

Od kilku dni mam taki problem z karmieniem piersią mojej 14 tyg córeczki. Lena przystawiona do piersi ładnie ssie przez kilka minut po czym zaczyna się rozglądać, dużo się śmieje, ogląda ściany, lampy. Interesuje ją wszystko tylko nie jedzenie. Nie jest rozdrażniona, raczej rozbawiona. Nawet po całej przespanej nocy (7 godz przerwy od karmienia) sytuacja się pojawia. Jest to spory kłopot, bo mała mniej zjada przez to, a i karmienie jest bardzo uciażliwe bo wierci się, bawi sutkiem i wypręża żeby wiecej zobaczyć. Czasem muszę czekać 20-25 min aż się uspokoi i trochę possie, ale wtedy zaraz zasypia. Czy jeśli nie płacze i ma dobry humor to znaczy, że się najada?
Położna Aldona Korab
wt 27. 03. 2018, 23:22
Awatar użytkownika
Rozkojarzenie w trakcie karmienia.
Dzień dobry,

U niemowląt pomiędzy 3-4 miesiącem życia może się zdarzyć, że w czasie karmienia piersią zaczynają interesować się otoczeniem, rozglądają się dookoła, są ciekawe co dzieje się wokół i dlatego trudno Maluszkowi skupić się na ssaniu piersi. Jest to naturalna reakcja dziecka związana z jego rozwojem. Aby karmienie było mniej uciążliwe i córeczka mogła bardziej skupić się na piersi to należy zapewnić odpowiednie i sprzyjające warunki podczas przystawiania do piersi. Najlepiej karmić w zacisznym miejscu gdzie nie dochodzą dźwięki rozmów pozostałych domowników, dźwięki z telewizora. Aby nie rozpraszać Maluszka to unikać w czasie karmienia rozmów z innymi osobami oraz rozmów w tym czasie przez telefon. Zadbać o wygodną pozycję podczas karmienia zarówno dla siebie jak i dla córeczki. Wyciszyć się, ponieważ dziecko wyczuwa nasze emocje i niepokój. Przytulanie dziecka przed karmieniem i kontakt skóra do skóry ma działanie wyciszające przez co dziecko się uspakaja i może bardziej skupić się na piersi. Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze ( można skontrolować wagę dziecka w Poradni Dziecięcej), jest pogodne i spokojne to jest oznaką, że Maluszek się najada i nie ma powodu do niepokoju. Opisane przez Panią zachowanie córeczki ma charakter przejściowy, należy to przeczekać. Pozdrawiam