Problem z karmieniem

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

czw 25. 07. 2019, 07:59
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem
Witam, jestem mamą 9miesięcznego Filipka... od jakiegoś czasu pierś dla Niego to jakaś kara, gdy tylko Go dostawie jest jeden wielki placz, krzyk.. 

Nie wiem czym to może być spowodowane, czy to mogą być ząbki? Ma opuchnięte górne dziąsełka ale narazie nic nie widać... ściągnęłam ostatnio tylko 100ml i z butelki wypił...

Ogólnie z jedzeniem stałych posiłków nie ma problemu, wcina aż za dwóch

Spadł z wagi 260g....   naprawdę zaczynam się martwić. Co może sie dziać, co robić?

Za odpowiedź z góry dziękuję?
Położna Aldona Korab
pn 29. 07. 2019, 22:19
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem
Witam,

Niechęć do ssania piersi jak najbardziej może być przyczyną ząbkowania, o czym świadczą rozpulchnione dziąsełka Pani synka. Spadek masy ciała maluszka przez krótki okres czasu nie powinien być niepokojący, natomiast jeśli będzie się utrzymywać nadal mimo dobrego apetytu maluszka to powinna Pani skonsultować to z lekarzem pediatrą. Pozdrawiam
Daria1606
ndz 25. 08. 2019, 23:56
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem
Witam. 2 tygodnie temu zostałam mamą. Dziecko od początku było karmione piersią. Już w szpitalu wisiała na piersi całe dnie i noce. Trwało to tak długo, że nigdy nie zdążyłam zjeść całego posiłku. Dziecko odstawione od piersi po kilku minutach snu zaczynało płakać i domagać się jedzenia. W efekcie wróciłam do domu z poranionymi brodawkami. Po kilku dniach doszlo do zastoju i zapalenia jednej piersi. Dostalam antybiotyk i tak przrz kilka dni ściągane mleczko z jednej piersi lekarz kazał mi wylewać. Zwróciłam się do położnej, aby sprawdziła czy dziecko dobrze chwyta oraz czy ja odpowiednio je. Każda twierdzi, że wszytko jest ok. Niestety jedna pierś nie wykarmiła malucha więc weszło mleko Nan. I tak odkąd przyszła butelka tak pierś stała się udręką dla dziecka. Ssie tylko chwilę, do momentu kiedy zabije największy głód. Później płacze, szarpie brodawkę, a butelkę opóźnia całą. Próbując przystawiać je do drugiej piersi albo usypia albo płacze.
czw 29. 08. 2019, 00:19
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem
Polecam system SNS Medeli- dzisiuś pije sztuczne mleczko przez dreny przyłączane do piersi. Dzięki temu, pierś jest cały czas pobudzana do produkcji mleka. System mi uratował laktację. Karmię do dziś a córeczka ma 15 miesięcy. System wymaga cierpliwości, ale warto :) Pozdrawiam serdecznie.
Daria1606
pn 02. 09. 2019, 10:53
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem
Ostatnio przy kolkach zrozpaczona włączyłam suszarkę. Jej szum uspokaja dziecko. Wczoraj postanowiłam spróbować dać mu pierś przy szumie suszarki. I je. Bez grymasów. Czekamy na paczkę z szumisiem. Gdyby jednak sytuacja się zmieniła, spróbuję drenów.
wt 03. 09. 2019, 21:40
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem
A suszarka albo odkurzacz- u nas chodził często przez pewien okres. Można też podawać pierś jak się dzidziuś obudzi z drzemki, tak jeszcze "na spiaco". U nas to działało. Powodzenia !