Problem z karmieniem mieszanym.

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Szerrilejdi
czw 24. 10. 2019, 18:23
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem mieszanym.
Dwa tygodnie temu urodziłam dzieciątko, w szpitalu kazali mi je dokarmiać mieszanką, ponieważ nie miałam za dużo pokarmu. Po wyjściu do domu udało mi się odciagnąć jedynie 30ml z obu piersi, lecz po paru dniach mogłam już spokojnie z jednej odciagnąć 60ml. Pani doktor radziła aby karmić mieszanie ze względu na żółtaczkę i aby malutka przybierała na wadze. Dodam, że muszę ją wybudzać co 4 godziny...bo mogłaby spać dłużej...chcę ją karmić jedynie piersią, nie wiem jak mam łączyć to z karmieniem mlekiem modyfikowanym, proszę o jakąś poradę. Czy mam ją nadal wybudzać? Czy dobrą opcją będzie karmienie MM rano i na wieczór a w ciągu dnia piersią? Nie wiem co mam robić...
czw 24. 10. 2019, 21:49
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem mieszanym.
Witaj

Spróbuj częściej przystawiac dziecko do piersi od 1,5-2h w ciągu dnia i wybudzaj dziecko jeżeli długo śpi w ciągu dnia - tak mówiła mi położna. Miałam podobnie przez 1wszy miesiąc. Karmilam na żądanie. I to pomagało. Myślałam że dziecko mi się nie najada, ale tak nie było. Modyfikowane dawalam raz dziennie na wieczór 3 razy w tygodniu ze względu na zoltaczke. W nocy budzila mi się to dawalam pierś. Pij dużo wody, bo organizm też trzeba nawodnic. Ja miałam CC, ale to chyba nie ma znaczenia. Nie zniechęcaj się. Potem miałam przerwę w mleku modyfikowanym nie podawałam aż do 5 miesiąca gdyż nie było takiej potrzeby. Od 6 miesiąca raz dziennie dostawała MM na wieczór. Trwało to 1,5 miesiąca   bo przyszedł taki wieczór że już nie chciała mleka z butelki więc muszę teraz to mleko mieszać z kaszka, ale pierś dalej ciągnie. Rozszerzenie diety było w 5 miesiącu.

Mam nadzieję że trochę pomogłam.
Położna Aldona Korab
czw 24. 10. 2019, 22:13
Awatar użytkownika
Problem z karmieniem mieszanym.
Dzień dobry,

Proponuję przystawiać maluszka do piersi zdecydowanie częściej, czterogodzinne przerwy między karmieniami to za długo! Dopóki utrzymuje się żółtaczka fizjologiczna karmić proszę maluszka nawet co 2 godziny, wybudzać dziecko i przystawiać często do piersi również w nocy. Kiedy poziom bilirubiny rośnie to dzieci są senne, apatyczne, więc proszę być czujną. Częste efektywne karmienie przyspiesza spadek poziomu bilirubiny. Dokarmianie mleczkiem modyfikowanym zwykle zaleca się gdy dziecko słabo przybiera na wadze a mama ma niewystarczającą ilość pokarmu . Aby pobudzić laktację, zwiększyć produkcję mleczka powinna Pani często przystawiać maluszka do piersi, unikać sytuacji stresujących , gdyż stres nie sprzyja laktacji. Częste ssanie piersi przez maluszka pobudza odruch prolaktynowy, który odpowiada za produkcję pokarmu. Częste i cierpliwe przystawianie do piersi, spokój, unikanie stresu prowadzi do sukcesu laktacyjnego. Proszę kontrolować przyrost masy ciała dziecka oraz stopień zażółcenia powłok skóry. Pozdrawiam