Porcja mleka dla noworodka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

OlaiZosina
wt 31. 03. 2020, 16:49
Awatar użytkownika
Porcja mleka dla noworodka
Moje dziecko ma 3 tygodnie. Od poczatku staram się karmić piersią ale ze względu na budowę piersi jest to utrudnione. W związku z tym odciągam laktatorem mleko i podaję je dziecku. Jaką porcję własnego mleka powinnam dawać dziecku w 3 tygodniu? O ile powinnam zwiększać porcje w kolejnych tygodniach?

Obecnie dziecko wybudzam co 3 godziny. Kiedy powinnam wydłużać czas między jedzeniem?
Położna Aldona Korab
wt 31. 03. 2020, 23:19
Awatar użytkownika
Porcja mleka dla noworodka
Witam,

Karmienie mlekiem matki podawanym przez butelkę powinno być na żądanie tak samo jak karmienie piersią, czyli kiedy dziecko sygnalizuje głód lub pragnienie. Niemowlę samo decyduje jaką porcję mleczka zje na dane karmienie, raz może być większa porcja a innym razem mniejsza. Nie ma żadnej tabeli, która mówi jaką ilość odciągniętego pokarmu należy podać noworodkowi. W pierwszych miesiącach życia dziecko powinno być karmione co najmniej 8 razy na dobę. Pozdrawiam
Goskak_s
śr 08. 04. 2020, 22:50
Awatar użytkownika
Porcja mleka dla noworodka
Moja 6 tygodniowa córeczka obecnie przy jednym karmieniu mm przyjmuje dawkę 140ml mleka. Wybudza sie srednio na karmienie co 4-4,5h co w rezultacie wychodzi ok 5 karmien w ciagu dobu. Przy mniejszych dawkach wybudza sie wczesniej co ok. 3h ale wowczas wydaje mi sie ze jest niedojedzona. Czy taki system 130ml/5 karmien jest dobry? Poniewaz statystyki podaja ok 6-8 karmien na dobe
Goskak_s
śr 08. 04. 2020, 22:51
Awatar użytkownika
Porcja mleka dla noworodka
Moja 6 tygodniowa córeczka obecnie przy jednym karmieniu mm przyjmuje dawkę 140ml mleka. Wybudza sie srednio na karmienie co 4-4,5h co w rezultacie wychodzi ok 5 karmien w ciagu dobu. Przy mniejszych dawkach wybudza sie wczesniej co ok. 3h ale wowczas wydaje mi sie ze jest niedojedzona. Czy taki system 130ml/5 karmien jest dobry? Poniewaz statystyki podaja ok 6-8 karmien na dobe
Położna Aldona Korab
czw 16. 04. 2020, 22:55
Awatar użytkownika
Porcja mleka dla noworodka
Witam,

W drugim miesiącu życia niemowlę powinno być karmione ok. 6 razy na dobę , wielkość jednej porcji to 110-130 ml mleka modyfikowanego. Według aktualnych zaleceń karmiąc mlekiem modyfikowanym również karmimy na żądanie. Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze, prawidłowo się rozwija, to nie ma powodu do niepokoju. Pozdrawiam