Odstawienie od piersi a brak chęci dziecka na mm

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

śr 25. 09. 2019, 16:28
Awatar użytkownika
Odstawienie od piersi a brak chęci dziecka na mm
Dzień dobry,



Bardzo proszę o poradę w następującej kwestii:

2 tygodnie temu zostałam zmuszona do odstawienia mojego 10-miesięcznego synka od piersi. Doradzili mi to zarówno ginekolog, jak i pediatra, z powodu choroby, która wymagała zastosowania antybiotyku, a także ze względu na dobro drugiej ciąży (jestem obecnie w 17 tyg.). Dziecko zostało odstawione z dnia na dzień, jednak od czerwca piersią był karmiony głównie wieczorem przed snem i w nocy, w dzień wystarczały mu posiłki stałe. Samo odstawienie Maluch zniósł dobrze. Niestety, mam problem z zastąpieniem mu mojego mleka. Je 2 kaszki rano i wieczorem przygotowywane na mleku modyfikowanym po ok.150 g na porcję. Z racji jego alergii na białko mleka krowiego nie mogę mu wprowadzić ogólnodostępnych jogurtów czy deserkow. Niestety, za nic w świecie nie chce pić mleka modyfikowanego - ani przez butelkę, ani z łyżeczki, ani z kubeczka (inne napoje pije w ten sposób, choć przyznaję, że w niewielkich ilościach). Boję się, że odstawienie od piersi zubożyło jego dietę. W jaki inny sposób mogę spróbować podać mu mm lub jakiś inny(?) wartościowy zamiennik? Dodam, że dziecko urodziło się z niską masą urodzeniową i przez cały czas nie osiąga jakichś znaczących przyrostów masy ciała. Nie chciałabym, by teraz zaczął tracić na wadze, zwłaszcza że intensywnie się rozwija i bawi - raczkuje, wstaje, podejmuje pierwsze próby chodzenia. Z góry dziękuję za rady,

Pozdrawiam,

Łucja
Położna Aldona Korab
wt 01. 10. 2019, 23:18
Awatar użytkownika
Odstawienie od piersi a brak chęci dziecka na mm
Witam Pani Łucjo,

Mimo rozszerzonej diety 10 miesięcznego niemowlęcia, mleko powinno być podstawą żywienia maluszka. W przypadku niechęci dziecka do mleczka można je zastąpić innymi produktami , które są bogatym źródłem wapnia, oraz zawierają wszelkie potrzebne składniki do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Proponuje zasięgnąć porady u naszej Pani ekspert dietetyk Aleksandry Kilen -Zasiecznej. Pozdrawiam