Krew w kupie a alergia na białko mleka krowiego

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Aniaaa14
czw 05. 07. 2018, 10:28
Awatar użytkownika
Krew w kupie a alergia na białko mleka krowiego
Witam,

Mój 5 miesięczny syn od drugiego miesiąca życia ma mikro śladowe ilości krwi w kupie (średnio w jednej kupie co dwa dni). Był i jest karmiony tylko piersią. Lekarz stwierdził alergię na białko mleka krowiego. Odstawiłam produkty mleczne i inne alergeny na około 10 tygodni co nie przyniosło żadnej poprawy. Mimo to lekarz stwierdził że ma alergię i mam go całkowicie odstawić od piersi i przejść na mm.



Zauważyłam że krew w kupie pojawia się wtedy gdy synek zrobi kilka kup w krótkim czasie.

Dodam, że syn jest zdrowy, rozwija się dobrze i przybiera na wadze bardzo dużo, nie ma żadnych krost na skórze.



Czy faktycznie może mieć na coś alergię skoro nie ma żadnej różnicy czy mam dietę eliminacyjna czy też jem normalnie?
Położna Aldona Korab
pn 09. 07. 2018, 12:23
Awatar użytkownika
Krew w kupie a alergia na białko mleka krowiego
Witam,

Pojawienie się alergii na mleko krowie u Pani Maluszka nie powinno być powodem do odstawienia dziecka od piersi. Karmienie piersią jest najlepszą metodą żywienia niemowląt.



Jednym z wielu objawów alergii na mleko krowie jest obecność krwi w kale. Jednakże pisze Pani, że krew w kale u Synka zazwyczaj pojawia się po wielokrotnym wypróżnianiu. Czy Maluch ma zaparcia? Może dochodzi do podrażnienia śluzówki odbytu? Objawy takie mogą występować z innej przyczyny, nie alergicznej.



Proponowałabym zasięgnąć porady specjalistów, przede wszystkim alergologa i gastroenterologa dziecięcego. Jeśli wtedy zostanie potwierdzona alergia na mleko krowie to odpowiednim postępowaniem jest dobrze dobrana dieta eliminacyjna. Taką dietę powinna Pani omówić z lekarzem oraz z dietetykiem. Przejście z karmienia piersią na specjalistyczne mleko zaleca specjalista, wtedy gdy dieta eliminacyjna nie daje oczekiwanych efektów. Pozdrawiam