Karmienie piersią zbyt częste?

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

IzaL
śr 22. 08. 2018, 21:59
Awatar użytkownika
Karmienie piersią zbyt częste?
Witam,

Mój synek rozpoczął 7 tydzień życia rośnie jak na drożdżach bo masa ciała od momentu urodzenia wzrosła dwukrotnie karmiąc tylko piersią. Moje pytanie czy takie przybieranie na wadze może być niepokojące? Przerwy między posiłkami niekiedy to zaledwie godzina. Czy nie za często je? Niekiedy jedna pierś to za mało, a i są momenty ze wyjada pokarm z obu.

Chciałabym też spróbować ściągnąć trochę pokarmu na wypadek jakiegoś mojego wyjścia żeby zostawić Malca pod opieką, ale już nie ma z czego ściągać. W takim wypadku może skorzystać z mleka modyfikowanego, a może femaltiker pomoże?
Położna Aldona Korab
pt 24. 08. 2018, 20:14
Awatar użytkownika
Karmienie piersią zbyt częste?
Witam,

Niemowlę karmione piersią na żądanie samo decyduje ile zje pokarmu i jak często. Dziecko zjada tyle mleczka ile potrzebuje. Nie ma możliwości, aby karmiąc piersią dziecko było przekarmione. Są okresy ( skoki rozwojowe), kiedy maluszek może zdecydowanie częściej domagać się piersi i wówczas przerwa miedzy karmieniami jest krótsza.

Femaltiker jest bezpiecznym produktem na bazie słodu jęczmiennego wspomagającym laktacje, który można pić 2 x dz., proszę też zwiększyć ilość wypijanej wody w ciągu doby.

Mleko mamy jest najlepszym pożywieniem dla dziecka i proszę z tego nie rezygnować. Wraz ze wzrostem Synka pory karmienia się unormują, a przerwy między posiłkami się wydłużą i wtedy na pewno będzie Pani mogła znaleźć „ chwilę” dla siebie. Pozdrawiam