Karmienie piersią

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

KajaWiki
pn 02. 09. 2019, 22:05
Awatar użytkownika
Karmienie piersią
Witam, moja córeczka urodziła się z waga 2790g. Teraz ma 5 miesięcy i waży 5600g. Niestety butelki nie chce a pokarmy stałe zje dosłownie po parę łyżeczek i później i tak popija z piersi. Pediatra twierdzi że za mało waży. Ja chodzbym chciała ja dokarmiac to butelki nie chce. Czy powinnam się martwić? Dodam że robiłam jej badania krwi i anemia nie ma.
A_n_a
wt 03. 09. 2019, 10:55
Awatar użytkownika
Karmienie piersią
Ja bym sie w ogole nie przejmowala. Karmiąc piersią dostarczasz maleństwo to co najlepsze i to jest najlepszy pokarm jaki dostaje.. niektórzy twierdzą, że można wprowadzać pokarmy stałe od 4 miesiąca, ja osobiście jestem zdania, że od 6 miesiąca i nie ważne co powie lekarza czy za mało wazy czy za dużo.. jeśli dostaje mleko mamy na żądanie to nie będzie miało ani nadwagi ani niedowagi tylko wagę taka jaką mieć powinno. Dzieci są różne, i różnie ważą, są szczuplaczki i nie są one ani chore ani nie ma wpływu dokarmianie na ich wagę. Widocznie maleństwo ni3 jest jeszcze gotowe na produkty stałe i próbuje po troszeczkę. Dla mnie to normalny objaw i nie martw się, wszystko jest w porządku. Na siłę dziecku jedzenia nie wepchniesz, a jeśli badania są w porządku to znaczy, że jest dobrze. Nie martw się, powoli i przytyje :)
KajaWiki
pt 06. 09. 2019, 19:35
Awatar użytkownika
Karmienie piersią
Mam nadzieję, już naprawdę sama się zaczęłam tak martwić, jeśli pediatra mówi że za mało. Niby swoją wagę urodzeniowa już podwoiła. Chodzbym chciała więcej nie chce tyc :( tak ostatnio na tydz przybierala średnio po 100g.