karmienie piersia a ulewanie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

polniasta
pt 06. 04. 2018, 22:26
Awatar użytkownika
karmienie piersia a ulewanie
Witam mam pytanie dotyczące karmienia i ulewania .Moja 5 miesięczna córka ulewa po jedzeniu dobrze przybiera na wadze i niby lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego , ale ja się zastanawiam kiedy ona przestanie zwracać. Dodam że zaczęłam jej wprowadzać zupki i nawet po nich czasem zwróci.zastanawiam się czy to naprawdę jest normalne?Martwię się ponieważ jej starszą siostrę też karmiłam piersią i takich problemów nie miała
Położna Aldona Korab
pn 09. 04. 2018, 20:47
Awatar użytkownika
karmienie piersia a ulewanie
Witam,

Skoro dziecko prawidłowo przybiera na wadze, badanie usg jamy brzusznej jest prawidłowe to nie widzę powodu do niepokoju. Niemowlęta często ulewają, a jest to spowodowane niedojrzałym układem trawiennym Maluszka. Można podawać dziecku mniejsze porcje a częściej, zupki przetarte bardziej zagęszczone. Wraz ze wzrostem dziecka dolegliwości te powinny ustąpić. Każdy Maluszek rozwija się inaczej, traktujemy go indywidualnie i to, że u młodszej córeczki pojawiają się ulewania, to nie znaczy, że coś jest źle. Proszę się uzbroić w cierpliwość, wraz ze wzrostem dziecka dolegliwości te będą się zmniejszać kiedy dziecko zacznie siadać, raczkować, pionizować się. Pozdrawiam
Syla
wt 17. 04. 2018, 00:02
Awatar użytkownika
karmienie piersia a ulewanie
Dokładnie tak, mój synek też strasznie ulewał, duże ilości nawet po godzinie od posiłku, ale też ładnie na wadze przybierał, wyniki wszystkie miał w normie. Tak ok 6 miesiąca mu minęło. Też się martwiłam, że coś jest nie tak, ale widać, że to taka uroda tych naszych dzieci.