Karmienie mieszane

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kiki78
śr 30. 10. 2019, 20:16
Awatar użytkownika
Karmienie mieszane
Witam,

Synek właśnie skończył 5 tyg. Po wyjściu ze szpitala po porodzie niestety utrzymywała się dość długo żółtaczka i mały słabo przybierał na wadze przez to iż był ospały apatyczny i słabo ssał pierś. Musiałam zacząć go dokarmiać mm Hipp Combiotic. Bilirubina spadła i waga ruszyła choć synek dalej szczypiorek jest. Karmię synka piersią na żądanie a tak ze 3-4 razy dziennie po karmieniu piersią daję 90ml mleka mm. Zastanawiam się czy nie za mało. Chętnie wypija te 90ml i nie wiem czy więcej podawać? Np 120ml tak jak jest w tabeli na mieszance. Już sama nie wiem czy się najada. Niestety czasami w dzień potrafi odrzucić pierś, złapie pociągnie ale zaraz się denerwuje płacze pręży wypluwa. Nie zmuszam go i podaję butelkę. Tylko właśnie nie wiem jaką podać ilość. Czy jak odrzuci pierś to podawać pełną porcję 120ml?? A co gdy pojje solidnie z piersi?? Ile wtedy podawać mleczka?? Bardzo mi zależy aby jeszcze pokarmić go piersią gdyż mam pokarm. Tylko nie chciałabym gdzieś po drodze popełnić błędów w karmieniu mieszanym.

Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam Kasia
Klvudivv
czw 31. 10. 2019, 06:47
Awatar użytkownika
Karmienie mieszane
Moja córka również miala zoltaczke, non stop spała

Próbowałam ją co 2 godziny wybudzac tak jak lekarz kazał, niestety ona nadal spala

Postanowiłam więc że będzie karmione co 3 godziny, jak ręką odjal :) od razu sie budziła,może i ty spróbuj.

Tez mialam ten problem z płaczem i prezeniem się, malutka najwidoczniej nie najadala sie, w końcu pomyślałam logicznie,ze najedzone dziecko raczej tak nie postępuje, sięgnęłam po mm. Zjadla cała porcję i od wtedy piersi nie chce. Próbowałam kilka razy podać ale za każdym razem byl płacz, tak jakby juz nie chciała. Niestety nie każda z nas może karmić.

Pozdrawiam
Kiki78
czw 31. 10. 2019, 07:45
Awatar użytkownika
Karmienie mieszane
Mały od kiedy nie mamy problemu z żółtaczką już sam się ładnie wybudza. Tu chodzi ile mu podać po piersi mm? Czy pozwolić zjeść tyle ile chce czy np 120ml tyle co jest zalecane na opakowaniu. Wiem że nie każda może kp u nas też już karmienie mieszane pozostanie a z czasem pewnie tylko mm.
czw 31. 10. 2019, 12:34
Awatar użytkownika
Karmienie mieszane
Dzidziuś niestety przyzwyczaja się do butelki i mleczka sztucznego, bo łatwiej mu leci i nie musi pracować, żeby wyssać mleczko z piersi. Ja karmiłam piersią i dokarmiałam hipp. Na początku, to było 60 ml po karmieniu piersią. Potem 4x90 ml. Ważyłam regularnie dzidziusia w poradni laktacyjnej i sama miałam wagę. Wtedy sprawdza się czy tygodniowo mały przybiera wystarczająco na wadze. Najlepiej udać się do poradni laktacyjnej, może przy szpitalu, gdzie pani rodziła ? Ja zrezygnowałam z podawania mleczka butelką. Używałam dreny SNS Medela. Dobrze jest podawać pierś na śpiocha zaraz po drzemce. Pozdrawiam i powodzenia !