Karmienie mieszane

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Biedronkers
sob 21. 09. 2019, 11:37
Awatar użytkownika
Karmienie mieszane
Witam mój syn skończył 2 tygodnie..karmie go moim odciagnietym mleczkiem oraz sporadycznie dokarmiam go mieszanką hiip bio combiotic 1...moje pytanie brzmi czy syn może dostawać mieszanke co 2 godziny??? Bo niestety po taki czasie jest głodny... Boję się że go przekarmie.... Dodam że moje odciagniete mleko pije też co 2 - 3 godziny.....
Położna Aldona Korab
pn 23. 09. 2019, 23:07
Awatar użytkownika
Karmienie mieszane
Witam,

Karmiąc piersią czy mlekiem modyfikowanym karmimy na żądanie. Podajemy dziecku kiedy tylko sygnalizuje głód czy pragnienie, więc nie ma obawy, że maluszek będzie przekarmiony. Zarówno pierś jak i mleczko modyfikowane zaspokaja nie tylko głód ale również pragnienie. Laktacja stabilizuje się przez pierwszy miesiąc życia maleństwa, dlatego w pierwszych tygodniach życia maluszek może częściej żądać piersi. Jeśli zachodzi taka konieczność to należy dokarmiać maluszka mlekiem modyfikowanym póki nie rozkręci się laktacja, aby dziecko prawidłowo przybierało na wadze . Pozdrawiam