Karmienie co godzinę ?

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Nikki85
pn 25. 05. 2020, 23:04
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
Witam

Moje 3 miesięczne Maleństwo karmię piersią na żądanie. W dzień bywa różnie: co godzinę, czasem ponad 2, a czasem za 15 minut. Jednak maluch je jakieś 10-15 minut i wiadomo, że w dzień jest dużo bodźców zewnętrznych. Niestety w nocy Maleństwo budzi mnie co godzinę "na cyca"   czy to normalne żeby niemowlak jadł w nocy tak często ?
Położna Aldona Korab
czw 28. 05. 2020, 22:56
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
Witam,

Problem, który Pani porusza być może jest związany ze skokiem rozwojowym maleństwa. Niemowlę rośnie, więc ma większe zapotrzebowanie na jedzenie. Nocne częste karmienie zapewne jest męczące dla każdej mamy, ale to właśnie w nocy pokarm jest bardziej tłusty i wartościowy. Aby trochę odciążyć Panią i ulżyć może tata dziecka na jedno karmienie nocne podać porcję odciągniętego pokarmu przez butelkę, a Pani będzie miała szansę na dłuższy sen .

Jednak trzy miesięczne niemowlę mając już dobrze opanowaną technikę ssania najada się szybciej i przerwy między karmieniami powinny być przeciętnie ok. 2-3 godzin. Może należy zwrócić uwagę na technikę karmienia, jeśli dziecko nie prawidłowo chwyta pierś, nieprawidłowo ssie , szybciej się męczy przez co mniej zjada i dlatego przerwy między karmieniami są krótkie. Jeśli w dzień maluszek się rozprasza podczas ssania piersi, to może karmić w zacisznym i spokojnym miejscu, z dala od dźwięków dochodzących z telewizora, zza okna. Podawać na jedno karmienie dwie piersi, aby w pełni zaspokoił swoje pragnienie. Można również zasięgnąć porady doradcy laktacyjnego. Pozdrawiam
Kundziajulcia
ndz 31. 05. 2020, 09:10
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
wie może kto chce oddać ciószki dla dziewczynki dopiero Bende rodziła wózek i łóżeczko potrzebuje nawet kołyska może być czekam na odpowiedź.
Nikki85
pn 01. 06. 2020, 04:53
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
Na dodatek ostatnio zrobił się bardzo niespokojny. Jak go odkładam do łóżeczka po karmieniu to się rozbudza i robi się właśnie taki niespokojny. Stęka, marudzi, pręży się, kopie nóżkami, macha rączkami w wszystkie strony, zaczyna plakac. Ciężko go uspokoić i uspic. Ostatnia noc: nakarmiony o 24:30 zasnął o 2:30 , obudził się o 3:30, pojadl i zasnął o 5:30. W tych dwugodzinnych przerwach w spaniu był jeszcze dostawiany do piersi. Później już w miarę spał i budził się standardowo co godzinę tylko na jedzenie. Już sama nie wiem co robić   
Położna Aldona Korab
pn 01. 06. 2020, 20:21
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
Witam,

Niepokój, płacz i prężenie się maluszka mogą być powodem dolegliwości kolkowych. Można podawać dziecku probiotyki w kropelkach, oraz preparaty z simetikonem, układać na brzuszku i masować brzuszek. Położyć się z dzieckiem do łóżka, bliskość mamy zapewnia poczucie bezpieczeństwa i działa uspokajająco. Aby potwierdzić lub wykluczyć dolegliwości brzuszkowe proponuję udać się lekarza pediatry, który zbada dziecko i zaleci odpowiednie postępowanie. Również ważny jest spokój mamy, jak najmniej stresu, gdyż niepokój i zdenerwowanie rodzica jest wyczuwany przez maluszka. Pozdrawiam
Nikki85
śr 03. 06. 2020, 19:06
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
Maleństwo dostaje probiotyk Dicoflor, a w razie potrzeby (większego napięcia brzuszka i problemów z kupka) Espumisan. W ciągu dnia dostawiany jest do piersi co 2-3 godziny, a czasem jak zaśnie na spacerze to nawet ponad 3. Lekarz nie stwierdził u niego problemów brzuszkowych. Niestety narazie nie może być kładziony na brzuszku ze względu na napięcie mięśniowe. W nocy po pierwszym karmieniu obudzi się za 2,czasem 2,5 godziny, a później już co godzinę, 1,5. Troszkę to męczące dla mnie, a jednak nie da się tego odespać w dzień  .

Dlatego postanowiłam napisać o tym tutaj i szukać pomocy.
Nikki85
wt 23. 06. 2020, 09:45
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
Doszłam do wniosku, że mój Maluszek poprostu nie dojadą w nocy. Co mogę zrobić żeby nie zasnął zbyt szybko, ale też żeby się nie rozszalał na 2 godziny ?

Maluch po 10-15 minutach zaczyna zasypiać. Próbuje go delikatnie budzić, smyram pod broda i po buzi, ale za którymś razem przestaje działać.

Według rady, odciągnęłam pokarm do butelki, żeby w nocy dać do Maluchowi, ale on nie chciał jeść. Przecież nie stał długo, więc się nie zepsuł. Maluch na początku na półśpiochu zjadł 30 ml i nie chciał więcej z butelki, szukał piersi. Dostawałam go i noc wyglądała jak wszystkie wcześniejsze  

Dlaczego nie chciał tej butelki ?
Położna Aldona Korab
wt 23. 06. 2020, 23:25
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
Dzień dobry,

Dziecko samo decyduje ile zje mleczka na dane karmienie, jeśli prawidłowo przybiera na wadze to nie ma powodu do niepokoju. Można również zasięgnąć porady doradcy laktacyjnego, specjalista na pewno udzieli pomocy jak sobie radzić w takiej sytuacji. Pozdrawiam
Nikki85
czw 25. 06. 2020, 07:29
Awatar użytkownika
Karmienie co godzinę ?
No dobrze. Czyli mój Maluszek je zdrowo - częściej a po troszku, zamiast obżerać się za jednym razem  

Jednak dlaczego nie chce butelki ? Dzisiaj znów próbowałam i znów mleczko do w wylania, bo nie chciał pić. Przecież na początku była butelka, bo po c.c., i przez jakiś czas też najpierw 2, a potem jeden posiłek z m.m., bo ja nie miałam wystarczającej ilości. A tu teraz w ogóle nie chce butelki i nie m pojęcia dlaczego.