Karmienia a alkohol

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

FNFN
pt 21. 02. 2020, 12:43
Awatar użytkownika
Karmienia a alkohol
Dzień dobry

Córka ma 2 miesiące. Od początku jest na butelce. Zawsze przed podaniem butelki daje jej na chwilę pierś ale mam bardzo mało pokarmu więc ta pierś w zasadzie pomaga w uspokojeniu dziecka żeby w tym czasie spokojnie przygotować butelkę. Czasem jest tak że nie daje jej cały dzień piersi i nie odczuwam z tego powodu jakiegoś nawału mleka czy bólu. Za kilka dni mam spotkanie z przyjaciółmi na którym będzie alkohol i w związku z tym mam pytanie czy jak się napije to czy będę mogła wrócić do karmienia piersią nawet po dniu czy dwóch czy po wypiciu alkoholu nie ma już możliwości powrotu?
Położna Aldona Korab
pt 21. 02. 2020, 22:06
Awatar użytkownika
Karmienia a alkohol
Witam,

Mama karmiąca piersią nie powinna spożywać alkoholu. Alkohol zaburza odruch wypływu pokarmu co może zmniejszyć i tak już słabą u Pani laktację. Amerykańska Akademia Pediatrii mówi, że po spożyciu kieliszka wina lub 1 -2 małych drinków powinno się odczekać min. 3 godziny, natomiast po większej ilości alkoholu minimum 12 godzin.

Alkohol w mleku mamy zaburza sen u dziecka, powoduje zaburzenia rozwojowe. Proszę również mieć na uwadze, że po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu nie wolno spać z dzieckiem w jednym łóżku oraz nie pozostawać sama z dzieckiem. Każda karmiąca mama decydując się na spożycie alkoholu podejmuje decyzję na własną odpowiedzialność, gdyż nie ma dopuszczalnej, bezpiecznej dawki do spożycia alkoholu. Pozdrawiam