Dziecko nie najada się

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Klvudivv
czw 10. 10. 2019, 14:17
Awatar użytkownika
Dziecko nie najada się
Witam, moja córka ma 2 miesiące , karmię ja piersią ale nie najada się... po karmieniu nadal płacz, dziś postanowiłam zrobić jej mm 90ml i wypiła,miała jeszcze za mało więc chciałam dac jej pierś ale po mm odmówiła. Więc zrobiłam jej kolejne 60ml najadla się i zasnęła.

Mleka mam aż czasami nadmiar, tylko strasznie tryska i ta woda i mleko.. co zrobić by córka mogła się najeść? Wolałabym ją karmić piersią  
Klvudivv
czw 10. 10. 2019, 14:35
Awatar użytkownika
Dziecko nie najada się
Dodam,że gdy jadła z piersi to ulewala chlustajaco za każdym razem i wisiala kilka godzin przy niej.. podałam jej mm nam A.r na ulewanie i nic.. I dziecko najedzone
Położna Aldona Korab
pn 14. 10. 2019, 23:02
Awatar użytkownika
Dziecko nie najada się
Witam,



Pani Klaudio, sukces laktacyjny zależy w dużej mierze od pozytywnego nastawienia. Stres, niepokój mamy, powątpiewanie nie sprzyja laktacji. Wymaga też dużej cierpliwości. Częste ssanie piersi przez dziecko wzmaga produkcję pokarmu, czyli im częściej maluszek efektywnie opróżnia piersi, tym więcej produkuje się pokarmu, tym szybciej powinna się ustabilizować laktacja. Bywają dni, kiedy niemowlę potrzebuje częściej i więcej pokarmu, jest to spowodowane skokiem rozwojowym niemowlęcia. Nie należy się poddawać, tylko wytrwale podawać pierś, może tak być , że maluszek cały dzień „ wisi przy piersi”, wtedy mama nie powinna się zrażać, tylko cierpliwie podawać pierś, nawet z dzieckiem położyć się do łóżka by malutka miała swobodny dostęp do piersi. Córeczka czując bliskość i ciepło mamy, jest spokojna , ma poczucie bezpieczeństwa, co pozytywnie wpływa na spokojne i prawidłowe ssanie piersi. Trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie, im więcej dokarmiamy dziecko mleczkiem modyfikowanym tym piersi mniej produkują pokarmu. Proszę spróbować zrezygnować z podawania butelki, podawać cierpliwie pierś, zachować spokój, opanować swoje emocje, gdyż Pani niepokój udziela się córeczce. Podawać pierś, gdy malutka jest spokojna, natomiast gdy płacze, krzyczy to zawsze utulić i uspokoić maleństwo zanim przystawimy do piersi.



Ulewanie u niemowląt jest normalną sytuacją. Układ trawienny małego niemowlęcia jest jeszcze w pełni nie rozwinięty i może dochodzić do ulewania pokarmu. Ulewanie jest stanem przejściowym, który minie wraz z dojrzałością niemowlęcia. Mleczko AR podaje się w przypadku ulewania jeśli karmimy mlekiem modyfikowanym, natomiast gdy dziecko jest karmione piersią to robimy wszystko by zminimalizować ulewanie. Przyczyną może być zbyt szybkie i łapczywe połykanie, zła technika przystawiania do piersi. Należy przystawiać tak dziecko do piersi, aby główka była wyżej ułożona niż reszta ciała. Gdy pokarm wypływa zbyt szybko, można dozować karmienie, robić przerwy podczas jednego karmienia. Zmiana pozycji, aby mleczko nie wypływało pod zbyt dużym ciśnieniem ( podać pierś z dołu, nie z góry). Po karmieniu wystarczy lekko unieść córeczkę ku górze do odbicia połkniętego powietrza. Kiedy dziecko ulewa gwałtownie, chlustająco po każdym karmieniu to należy zasięgnąć porady lekarza, być może trzeba wykonać kontrolne badanie usg jamy brzusznej maluszka oraz kontrola wagi czy córeczka ma prawidłowy przyrost masy ciała.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
śr 20. 11. 2019, 12:48
Awatar użytkownika
Dziecko nie najada się
Dziecko czasem płacze z powodu chęci przytulenia do mamy albo właśnie cofania się pokarmu. Nie tylko dlatego że głodne bo nam się tak wydaje