dziecko nie chce piersi

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ole-Andra
pn 30. 09. 2019, 14:49
Awatar użytkownika
dziecko nie chce piersi
Mam problem właściwie od urodzenia synka. Jeszcze w szpitalu miałam problem z przystawianiem go do piersi, prosiłam o pomoc doradcę laktacyjnego ale wg niego dobrze go przystawiałam. Mimo to synek cały czas płakał i był głodny a nie dawał się przystawić do piersi. Doradca poradził mi dokarmić mieszanką no i na chwilę pomogło jednak już po paru godzinach problem wrócił. Po wyjściu ze szpitala pierwsze 2 doby to była katorga, mały cały czas płakał i nie chciał chwytać piersi, położna na wizycie patronażowej powiedziała żebym dokarmiała mm i ściągała mleko laktatorem i mu podawała. Do tej pory ściągam mleko ale bardzo małe ilości - właściwie starcza na 1 karmienie na dobę a reszta posiłków to mleko modyfikowane. Chciałabym bardzo żeby synek jadł moje mleczko i jadł je z piersi. Czy któraś z was miała może taki problem i udało jej się karmić piersią? kompletnie nie wiem jak go namówić do piersi i czy jest to w ogóle jeszcze możliwe? Nie chodzi tu o smak bo z butelki wypija moje mleko. Po prostu zaczyna płakać i się wykręcać i wyrywać jak tylko próbuję mu podać pierś. Dodam jeszcze że pierwszy syn nie miał z tym problemu i karmiłam go 6 miesięcy.
czw 03. 10. 2019, 15:26
Awatar użytkownika
dziecko nie chce piersi
Ja dokarmiałam córeczkę przez system sns medela-rurki przyczepiane do piersi z których córeczka piła sztuczne mleczko i pobudzała moje piersi do produkcji mleka. Na początku sciagalam laktatorem, ok. 20 ml. Nie udało mi się karmić tylko piersią. Choć doszłyśmy do tego, że w nocy była tylko na piersi. Cały czas musiałam dokarmiać- aż córeczka skończyła roczek ok 4x90 ml. Dzisiaj córeczka ma 15 m-cy i nadal karmię piersią. Dzisiaj pierś jest do zasypiania i na różne inne problemy :) Jak córeczka była malutka, to karmiłam ją na śpiąco, jak się zaraz obudziła z drzemki i w nocy przystawiałam na śpiąco. Tak nauczyła się ssać bez rurek. Życzę powodzenia i wytrwałości.