Brak pokarmu, nie najadnie sie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Gniewkowa
wt 14. 01. 2020, 16:59
Awatar użytkownika
Brak pokarmu, nie najadnie sie
Dzień dobry,

Mój miesięczny synek mam wrażenie że się nie najada. Kiedy przychodzi godzina 24 i pora karmienia opóźnia pierś mam wrażenie że do zera (wisi czasem i godzine), pojawia się straszny płacz próbuje ssać pierś dalej Ale strasznie przy tym się denerwuje i płacze. Jest po prostu głodny. Jestem zmuszona podać mu MM jakieś 120 ml, które I tak poprawia piersią. :shock:

Ładnie przybiera na wadze, ostatnie 3 tygodnie to 1100 g. Trochę jednak martwi mnie ilość jedzenia jaka pochłania, budzi się na jedzenie co 2h czasem.

Nie ulewa.

Cieszę się że dużo je, ale nie ukrywam że czasem jego głód mnie aż przeraża :o

Czy brak pokarmu jak mi się wydaje po godzinie karmienia jest normalny ? Oraz czy ilość jedzenia ktora zjada nie jest za duża ?
Położna Aldona Korab
śr 22. 01. 2020, 22:49
Awatar użytkownika
Brak pokarmu, nie najadnie sie
Witam,

Każde zdrowe niemowlę samo kontroluje ilość zjadanego pokarmu. Gdy maluszek prawidłowo przybiera na wadze we właściwym tempie , to może być Pani pewna , że synek spożywa właściwą ilość mleczka i na pewno się nie przejada.

Natomiast by wspomóc laktację to najskuteczniejszym sposobem jest częste i regularne przystawianie dziecka do piersi, gdyż to właśnie częste ssanie piersi pobudza laktację. Proszę też zachować karmienie nocne, nad ranem jest największe stężenie prolaktyny. Stres, niepewność, powątpiewanie w powodzenie karmienia piersią nie idzie w parze z laktacją, więc proszę w miarę możliwości zachować spokój, unikać sytuacji stresowych, a wszystko się unormuje. Czas stabilizacji laktacji może trwać nawet do dwóch miesięcy , kiedy to ilość produkowanego pokarmu dostosowuje się do potrzeb niemowlęcia. Mama karmiąca piersią powinna również zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę, która dostarcza niezbędne składniki odżywcze. Czyli podsumowując : spokój Pani, częste przystawianie dziecka do piersi, pozycja karmienia pozwalająca do końca opróżniać piersi ( spod pachy), dbanie by maluszek nie przysypiał przy piersi a efektywnie ssał pierś. Pozdrawiam i powodzenia.