Brak kupy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Puchatek26
sob 18. 08. 2018, 21:27
Awatar użytkownika
Brak kupy
Witam na wstępie powiem że karmie tylko piersią problem pojawił się miesiąc temu mój 3 m-ce i 2 tyg syn Jakub nie robi sam kupy wytrzymuje 7 dni głośny płacz brzuch duży i muszę dać czopka niestety jem różności piję błonnik śliwki rumianek staram mu się dawać. Do picia żeby chociaż miał gazy co czasami też muszę mu pomagać je wydobywać nozkami przyznam ciężka sprawa kupiłam nawet kropelki dicoflor oczywiście wizyta była u pediatry każe czekac nawet 14 dni ale Kuba 7 dni i nie da rady jest mega ból i krzyk dziecka napewno czopki nie są rozwiązaniem dietę staram sie przestrzegać co jeszcze można łapie się wszystkiego niektóre rzeczy przelatują tylko mnie nie dziecko ciezka sprawa boję się że czopki i tak długi brak kupy będą dłużej trwały nie wiem już co robić ..niby brzuszek nie jest jakiś twardy bąki odchodzą ale mega się przy tym siluje maleństwo ja wiem ze niby to normalne że dziecko nie robi kupy tyle czasu ale po dłuższym czasie inaczej bez czopka dziecko mi płacze bardzo mocno muszę dać ...
Położna Aldona Korab
śr 22. 08. 2018, 09:20
Awatar użytkownika
Brak kupy
Witam,

Wszystko co Pani robi, aby ulżyć synkowi jest prawidłowe. Najlepszym sposobem na zaparcia jest przede wszystkim odpowiednia dieta mamy karmiącej. Proszę też jak najczęściej układać maluszka na brzuszku, masować brzuszek okrężnymi ruchami. Przy karmieniu piersią nie zaleca się dopajania, ale w takich wyjątkowych sytuacjach można podać dziecku przegotowaną ciepłą wodę. W Pani diecie powinna znaleźć się większa ilość spożywanych płynów – woda niegazowana, siemię lniane, napar z koperku. Probiotyki proszę podawać najlepiej przed karmieniem. Wszelkie takie dolegliwości wynikają z niedojrzałego jeszcze układu trawiennego, wraz ze wzrostem dziecka dolegliwości powinny ustępować. Proszę też skontrolować wagę dziecka , czy prawidłowo przybiera na wadze. Pozdrawiam