Brak apetytu

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

patka872
pn 08. 10. 2018, 11:05
Awatar użytkownika
Brak apetytu
Witam mój syn skonczył 9miesięcy zupki zaczęłam wprowadzać mu już w 5 miesiącu bardzo chętnie jadł, pije mm, je kaszki deserki ale przez ostatnie 3tygodnie mam problemy z karmieniem małego. Owszem cyca chcialby cały czas ale jeżeli chodzi o obiadki i pozostałe jedzonko to jakaś masakra nie chce jeść. nie wiem już co robić czy to przez ząbki bo jesteśmy na etapie górnych jedynek?
Położna Aldona Korab
pn 15. 10. 2018, 22:16
Awatar użytkownika
Brak apetytu
Witam,

Ta niechęć do spożywania posiłków jak najbardziej może być spowodowana ząbkowaniem. Maluszki są w tym okresie marudne, płaczliwe, jest zmniejszone łaknienie. Jest to jednak przejściowa sytuacja, która sama minie. Apetyt powróci. Aby złagodzić dolegliwości związane z ząbkowaniem można podawać twarde warzywa do gryzienia najlepiej schłodzone ( np. marchewka), chleb, twarde sucharki, schłodzone gryzaki, na obolałe dziąsła żele. Jeśli niechęć do posiłków nie minie, proszę udać się do pediatry. Pozdrawiam
nataliam222
wt 30. 10. 2018, 19:16
Awatar użytkownika
Brak apetytu
Witam,

Mój synek ma 2,5 miesiąca obecnie jest karmiony tylko piersią ale od 4 dni wszystko się rozregulowało. Wcześniej wstawał najadał się z obu piersi chwile odpoczywał i szedł spać teraz nie chce jeść, albo je troszeczkę z jednej piersi i jednego dnia ma śpiączkę cały dzień a innego śpi po pięć minut i się wybudza, ale nie chce jeść. Początkowo musiałam ściągać pokarm z powodu nadmiaru, ale z butelki także nie chciał jeść, teraz się boję że ilość pokarmu się zmniejszy jak nie ciągnie. Zauważyłam, że jak zaśnie i go przystawię to ssie, ale to także niewielkie ilości. Nie wiem czy dać mu odpocząć i czekać aż sam da znać że jest głodny czy zacząć się martwić i przy każdej okazji próbować go przystawiać. Choroby po nim nie widać - śpi z rączkami w górze. Kupki i siku są.
Położna Aldona Korab
pn 05. 11. 2018, 23:30
Awatar użytkownika
Brak apetytu
Witam,

Pani Natalio, zachowanie synka może świadczyć, że maluszek być może wszedł w fazę skoku rozwojowego. Stąd te zmiany na zapotrzebowanie pokarmu. Mogą wtedy pojawiać się również problemy ze snem, zmiana nastroju, maluszki są wtedy bardziej marudne lub wręcz przeciwnie – wyciszone, bardziej senne, potrzebują więcej bliskości mamy. Jest to naturalny okres w rozwoju niemowląt, który sam minie. Na początku trwa krócej, potem te okresy się wydłużają. Dzieci potrzebują rytuałów, ustalonego rytmu dnia gdyż czują się wtedy bezpieczne. Można maluszka przystawiać do piersi kiedy jeszcze dobrze się nie wybudzi, jest szansa, że na śpiocha pociągnie dłużej pierś. Proszę też w miarę możliwości i dopóki pogoda pozwala codziennie wychodzić z maluszkiem na spacery. Przebywanie na świeżym powietrzu wzmaga apetyt. Jeśli synek prawidłowo przybiera na wadze, to nie ma powodu do niepokoju, aby to sprawdzić proponuję udać się do lekarza celem kontroli wagi. Pozdrawiam