Płacz po wypiciu mleka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

krl
śr 09. 11. 2022, 21:16
Awatar użytkownika
Płacz po wypiciu mleka
Witam. Jestem mamą 4-tygodniowego wcześniaka. Karmię piersią od urodzenia i od 2 tygodni dokarmiam mlekiem modyfikowanym (mały przyrost masy ciała). Obecnie dokarmiam mlekiem HIPP Combiotik 1, wcześniej podawałam Bebilon, ale mały miał problem z zaparciami. Niestety dziecko po każdym wypiciu mleka zaczyna płakać, robi się czerwony i pręży się po odłożeniu, jest rozdrażniony. Nie ma problemu z wypróżnianiem, brzuszek jest miękki. Uspokaja się i zasypia leżąc na mnie. Podaję mu espumisan i biogaie. Pediatra powiedział, że potrzeba czasu, żeby wszystko się unormowało. Proszę o poradę.
Położna Aldona Korab
pn 14. 11. 2022, 20:38
Awatar użytkownika
Płacz po wypiciu mleka
Witam,
Z podanych przez Panią informacji wnioskuję, że maluszek ma problemy brzuszkowe. Mleko HiPP Combiotik proponuję zastąpić mlekiem HiPP Comfort, którego specjalna receptura pomaga łagodzić wszelkie dolegliwości brzuszkowe tzn. wzdęcia, zaparcia, kolkę wywołaną nietolerancją laktozy.
Zgadza się, wszystko wymaga czasu, a wraz z dojrzałością układu trawiennego niemowlęcia wszelkie dolegliwości zanikną. Pozdrawiam