Jak zwiększyć ilość pokarmu

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Magdalena275893094135
pn 17. 07. 2023, 14:25
Awatar użytkownika
Jak zwiększyć ilość pokarmu
Czy jest możliwość zwiększyć jeszcze ilość pokarmu jeśli dziecko ma już 2,5 miesiąca?

Od początku dziecko było karmione mleko modyfikowane+mleko odciągnięte (zalecenia szpitala żeby liczyć ml), od około miesiąca mleko z piersi + mleko modyfikowane.
Położna Aldona Korab
wt 25. 07. 2023, 22:34
Awatar użytkownika
Jak zwiększyć ilość pokarmu
Dzień dobry,
Częste przystawianie dziecka do piersi pobudza, stymuluje laktację. Gdy maluszek często ssie pierś, tym więcej pokarmu produkuje się. Odpowiednia dieta, dostateczne nawodnienie mamy karmiącej, pozytywne nastawienie, to wszystko ma ogromny wpływ na powodzenie w laktacji.
Stymulacja laktacji za pomocą laktatora jest również skuteczna. Stosowanie schematu 7-5-3 dobrze działa na pobudzenia produkcji pokarmu. Schemat ten polega na przystawianiu laktatora na 7 minut do jednej piersi, potem do drugiej, a następnie po 5 i 3 minuty do każdej piersi. Można również stosować sprawdzone środki na pobudzenie laktacji np. Femaltiker, Piulatte. Proponuję również zasięgnąć porady doradcy laktacyjnego.
Pozdrawiam