Niepokojące objawy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruch dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Kajeekk
sob 14. 12. 2019, 16:37
Awatar użytkownika
Niepokojące objawy
Dzień dobry,Jakie są niepokojące objawy w 2 trymestrze ciąży, takie które wymagają niezwłocznego kontaktu z lekarzem? Pytam, gdyż wiadomości w internecie jest bardzo dużo, często te wiadomości różnią się między sobą, a jak wiadomo w ciąży wiele może dolegać.
Położna Aldona Korab
pt 27. 12. 2019, 21:26
Awatar użytkownika
Niepokojące objawy
Witam,

Objawy, które mogą zaniepokoić każdą przyszłą mamę w II trymestrze ciąży to kiedy nie odczuwa ruchów dziecka , w pierwszej ciąży ruchy są odczuwalne ok. 20 tygodnia ciąży, natomiast u wieloródek już ok. 18 tygodnia ciąży. Kiedy pojawi się krwawienie i ból w dole brzucha, gdy odejdą wody płodowe. Pojawiające i nasilające się obrzęki kończyn dolnych, które nie ustępują po nocnym odpoczynku. Powinno zaniepokoić również podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Gdy skurcze macicy są częste, nasilające się i nie przemijające, kiedy brzuszek twardnieje. Wszystkie te objawy wymagają niezwłocznej konsultacji lekarskiej. Pozdrawiam