Znamiona i pieprzyki w ciąży

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Bombonierka
śr 20. 11. 2019, 10:53
Awatar użytkownika
Znamiona i pieprzyki w ciąży
Witam,

Jestem w 33 tc i od 2 trymestru zauważyłam, że znacznie powiększyły się, ściemniały lub stały się bardziej wypukłe pieprzyki i znamiona. Niektóre dwukrotnie zwiększyły swój rozmiar. Trochę mnie to martwi. Mój ginekolog mówi, że mogę iść do dermatologa ale i tak przed porodem nikt nie podejmie się usunięcia tych zmian skórnych. Jestem skłonna zaczekać do okresu karmienia ale czy wtedy już można wykonywać takie drobne zabiegi? Czy znieczulenie miejscowe może przeszkodzić w karmieniu jeżeli część zmian znajduje się na dekolcie i w okolicy piersi? Może ktoś ma podobnie?
Tom12
śr 20. 11. 2019, 11:54
Awatar użytkownika
Znamiona i pieprzyki w ciąży
Myślę, że znieczulenie nie zaszkodzi. Jeden lekarz powie tak drugi nie.Warto byłoby przejść się do miejsca w którym byłby wykonany zabieg i zapytać chirurga o znieczulenie tzn o składnik i sprawdzić go na e-lantacia. Na tej stronce znajdziesz leki które sa dozwolone podczas karmienia i te które szkodzą.

Pozdrwiam