Wielkość dziecka w 30tc

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

booletka
śr 06. 11. 2019, 21:42
Awatar użytkownika
Wielkość dziecka w 30tc
Witam, jestem w 30tc, byłam na usg 3 trymestru i dowiedziałam się, ze mój syn waży ok 1240gram. Czy nie jest to za mała waga jak na 30tc? Z tego co mi wiadomo dziecko powinno mieć wagę w granicach 1500-1700gram a więc to prawie 0,5kg mniej niż powinien mieć. Wiadomo, że każde dziecko rozwija się inaczej, ale czy to oznacza, ze dziecko urodzi się z mniejszą masą urodzeniową niż pokazują standardy? Czy mała waga i wzrost mogą być spowodowane przyjmowaniem przeze mnie leków na nadciśnienie: Dopegyt i Acard 150, jak i na niedoczynność tarczycy: Letrox50? Co mogłabym zrobić aby dziecko zwiększyło swoją masę? Dziękuję i pozdrawiam.
śr 06. 11. 2019, 22:27
Awatar użytkownika
Wielkość dziecka w 30tc
Wiesz ja również byłam w tygodniu ciąży i dziecko powinno ważyć wtedy 1200g A ważyło 700gram ale nie za bardzo się tym przejmowalam bo jak może U sg zwazyc dziecko jedynie to jest orientacyjnie podane więc nie przejmuj się tak bardzo będzie dobrze:)
Położna Aldona Korab
wt 12. 11. 2019, 21:51
Awatar użytkownika
Wielkość dziecka w 30tc
Wielkość dziecka w 30tc

Witam, jestem w 30tc, byłam na usg 3 trymestru i dowiedziałam się, ze mój syn waży ok 1240gram. Czy nie jest to za mała waga jak na 30tc? Z tego co mi wiadomo dziecko powinno mieć wagę w granicach 1500-1700gram a więc to prawie 0,5kg mniej niż powinien mieć. Wiadomo, że każde dziecko rozwija się inaczej, ale czy to oznacza, ze dziecko urodzi się z mniejszą masą urodzeniową niż pokazują standardy? Czy mała waga i wzrost mogą być spowodowane przyjmowaniem przeze mnie leków na nadciśnienie: Dopegyt i Acard 150, jak i na niedoczynność tarczycy: Letrox50? Co mogłabym zrobić aby dziecko zwiększyło swoją masę? Dziękuję i pozdrawiam.



Witam,

Waga dziecka w poszczególnych tygodniach ciąży uwarunkowana jest od sposobu odżywiania, od genów rodziców, od przebiegu ciąży i od ewentualnych towarzyszących jej chorób. Nadciśnienie w ciąży może też mieć negatywny wpływ na rozwój łożyska, a co za tym idzie niewystarczające odżywianie i wzrost dziecka. U kobiet w ciąży z leczoną niedoczynnością tarczycy nie obserwuje się żadnych zaburzeń rozwoju dziecka, ale zdarza się niska masa urodzeniowa dzieci. Poza tym każde dziecko rośnie w swoim tempie i jeżeli wszystkie narządy maluszka w badaniu USG rozwijają się prawidłowo, to nie ma powodu do zmartwień. W III trymestrze ciąży dziecko zaczyna dopiero znacznie przybierać na wadze, może podwoić swoją wagę. Najważniejszy jest Pani spokój, zero stresu, zdrowy tryb życia, racjonalna zbilansowana dieta a maluszek będzie ładnie przybierał na wadze. Pozdrawiam