Twardnienie i napinanie brzucha

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Mama1402
pn 16. 12. 2019, 12:55
Awatar użytkownika
Twardnienie i napinanie brzucha
Od jakiegoś czasu napina mi sie brzuch i robi twardy jak skala (codziennie kilkanaście razy). Nieraz widze ze z jednej strony robi się góra rozumiem że to maluszek się wypina. Zaczynam właśnie 35 tydzień. Po ostatniej wizycie u gin wszystko było dobrze. Szyjka twarda zamknięta. Bardzo mnie martwi ta sytuacja z tym ciągłym twardnienie . Nie wiem czy jest to normalne czy mam powody do niepokoju. Co mam zrobić? Dodam że jestem szczupła osobą. Czy są to skurcze BH czy to już skurcze porodowe ?
Położna Aldona Korab
pt 27. 12. 2019, 23:34
Awatar użytkownika
Twardnienie i napinanie brzucha
Witam, Wszystko wskazuje, że są to skurcze Braxtona Hicksa, jednak by rozwiać Pani niepokoje proponuję skonsultować się z lekarzem, wykonać kontrolne badanie USG. Pozdrawiam
Mama1402
czw 02. 01. 2020, 19:34
Awatar użytkownika
Twardnienie i napinanie brzucha
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Brzuch nadal robi się twardy. Udałam się nawet na IP ponieważ się bardzo przestraszylam. Okazało się że nie są to skurcze porodowe. Jednak im bliżej do porodu tym częściej się one pojawiają.