Strata...

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kotek88
sob 11. 08. 2018, 16:36
Awatar użytkownika
Strata...
Witam. Przepraszam ze pisze o tym tutaj ale nie mam do kogo sie zwrocic... Wczoraj mialam kontrolne badanie usg mieszkam w anglii moj jezyk ang jest slaby.. Chodzi o to ze rok temu w 6tyg moja ciaza zakonczyla sie poronieniem.. Teraz.. Powinnam konczyc 8 tydz ciazy a dowiedzialam sie ze plod umarl w poniedzialek mam miec lyzeczkowanie... Dlaczego moje Obie ciaze sie koncze w taki sposob? Nie mam dzieci tak bardzo pragne zostać matka.. Prosze ponozcie mi... O Co mam pytac lekarzy? O jakie badania mam prosic? Leczy lam sie 8 lat na depresje od roku nie przyjmuje lekow.. Bralam escitalopram zaczelam od 5mg stopniowo weszlo na 15mg az sama poprosilam o odstawianie miedzy czasie leczy sie zaczelam na serce od 4 lat przyjmuje bisoprolol 3,75 zaczelam miec problemy ze spadkiem cisnienia poprosilam kilka dni temu o pomoc zmniejszyli mi dawke o polowe na razie nie czuje roznicy ale juz I tak tego malenstwa nie uratuje   .. Prosze.. Co mam robic    jak z lekarzami rozmawiac?
Położna Aldona Korab
pn 13. 08. 2018, 22:49
Awatar użytkownika
Strata...
Witam,

Bardzo mi przykro, że obie Pani ciąże zakończyły się niepowodzeniem.



Przyczyny poronień mogą być różne. Mogą to być zaburzenia hormonalne – niedobory progesteronu, podwyższony poziom hormonu LH, choroba tarczycy, cukrzyca, choroby nerek, czy nawet niedokrwistość. Wady genetyczne zarodka ( nieprawidłowa budowa lub liczba chromosomów). Zakażenia wirusowe lub bakteryjne w znacznym stopniu mogą też być przyczyną poronień, nawet banalna infekcja wirusowa typu grypa, przeziębienie czy biegunka. Występują też czynniki anatomiczne tzn. endometrioza, wady budowy macicy, mięśniaki macicy, niewydolność szyjki macicy. Czynniki infekcyjne np. opryszczka, toksoplazmoza, cytomegalia, listerioza.



W dużym stopniu wpływają też czynniki zewnętrzne, czyli złe odżywianie, ciężka praca fizyczna, promienie RTG, niektóre leki przyjmowane oraz w znacznym stopniu stres, wstrząs psychiczny.



Najważniejszy teraz jest dla Pani spokój i wypoczynek. Po zabiegu po powrocie do zdrowia, nie tylko tego fizycznego, ale w znacznym stopniu psychicznego po utracie dziecka, proszę odczekać jakiś czas z planowaniem kolejnej ciąży, aż organizm się zregeneruje i wydobrzeje Pani całkowicie. Pani stan emocjonalny jest bardzo ważny.



Przed planowaniem ciąży, należałoby wykonać badania poziomu hormonów płciowych, hormonów tarczycy ( TSH, FT3, FT4 ),USG narządu rodnego, USG tarczycy. Określić miana przeciwciał Toksoplazmozy, Cytomegalii, Różyczki, HIV, WR. Wykonać również podstawowe badania analityczne jak morfologia, glukoza, badanie moczu, kreatynina, mocznik. Określić grupę krwi i czynnik Rh celem wykluczenia konfliktu serologicznego. Skonsultować się z kardiologiem odnośnie dawkowania przyjmowanych leków. Serdecznie pozdrawiam.