Skurcze

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kajeekk
czw 16. 01. 2020, 19:55
Awatar użytkownika
Skurcze
Witam,



Wczoraj w nocy złapał mnie skurcze. Pojawiały się w okolicach nad pepkiem, czułam jak macica się kurczy na kilka sekund potem puszczalo. Z początku trwało co kilka minut potem już coraz rzadziej i lżej. Wzięłam nospe i całkowicie przeszło. Ogólnie nie odczuwalam przy tym bolu lecz bardziej dyskomfort. Nie towarzyszyly też żadne inne objawy. Tylko te skurcze. Czy tak objawiają się skurcze Braxtona?



Zgłosiłam się dziś do lekarza i przepisał mi Luteine dopochwowo. I mam obserwować czy mi przejdzie, bo ogólnie raz, dwa razy w tygodniu czuje także napięcie, twardnienie brzucha.



Przeczytalam także, już po wizycie, ze warto brać magnez na skurcze. Czy jest to zalecane? I czy faktycznie ma to jakieś działanie na takie czynności skurczowa?
Kajeekk
czw 16. 01. 2020, 20:06
Awatar użytkownika
Skurcze
Zapomniałam dodać, jestem w 26 tc.
Położna Aldona Korab
wt 28. 01. 2020, 22:37
Awatar użytkownika
Skurcze
Witam, Dolegliwości, które Pani opisuje to skurcze Braxtona Hicksa. Skurcze Braxtona Hicksa mogą pojawić się już po 20 tygodniu ciąży, są nieregularne, o nie nasilonym natężeniu i przemijające. Jest bardziej odczuwalny dyskomfort niż ból. Skurcze Braxtona mają za zadanie przygotować macicę do porodu. Aby złagodzić te dolegliwości trzeba pamiętać o częstej zmianie pozycji, ciepła ( ale nie gorąca !!) kąpiel pomoże rozluźnić się i złagodzić dolegliwości. Przede wszystkim proszę stosować się do zaleceń lekarza, przyjmować zalecone leki, dużo wypoczywać.

To prawda, że przyjmowany magnez łagodzi dolegliwości skurczowe ale również jest potrzebny do prawidłowego rozwoju dziecka. Można magnez dostarczyć spożywając orzechy, rośliny strączkowe, kakao, gorzką czekoladę. Pozdrawiam